Chtěl bych všem ukázat, že i jako tělesně handicapovaný si dokážu života užívat a invalidní vozík není překážka. Děkuji svým sponzorům, kteří mi pomáhají v mé cestě za novými sny a úspěchy.  Stránky by měly být motivační pro všechny ostatní, kteří chtějí bojovat se svým osudem.

Závody Landgraaf 11. - 16.11.2016

17.11.2016 20:00

První závody letošní sezóny se konaly tradičně v holandském Landgraafu. Jedná se o příjemný kopeček v obrovské hale, takže se zde lyžuje po celý rok. Jely se zde dva slalomy. První jsem měl rozjetý docela slušně, ale ve třetím kole mi nevydržely nervy a špatně sražená brána mě poslala k zemi... Druhý závod jsem jel mnohem opatrněji a nakonec jsem obsadil pěkné 14. místo s 277 body.  Na paralypiádu se potřebuji dostat pod 220 bodů. Mám ještě velké rezervy a rozdíl mezi jízdou v tréninku a v závodu je obrovský - nervy holt pracují. Jestli někdo víte o dobrém sportovním psychologovi, pište na můj email, nebo rovnou volejte. Děkuju :)

Soustředění Pitztal 26. - 30.10.2016

30.10.2016 23:00

Na první letošní lyžování jsem vyrazil už tento týden na rakouský Pitztal. Po celou dobu bylo pěkné počasí, tak jsem se mohl naplno věnovat rozlyžování a tréninku. Až na zlomenou lyži a vytržené vázání se mi lyžovalo neuvěřitelně. Znát byla především letní příprava, kdy se mi téměř denně věnoval fyzioterapeut a kondiční trenér David Krumpolc. Sezóna může začít ;o)

Mistrovství Rakouska 11. - 13.3.2016

10.03.2016 12:00

O čem jsem minulý článek nepsal, je drobná nehoda, které jsem nepřikládal moc důležitosti: hned první den na tréninku v Rakousku jsem se při přesedání na vozík netrefil a spadl na lyžařské vybavení, vyrazil jsem si dech a docela mě bolela žebra(neptejte se jak, to se prostě stává :). Pro jistotu jsme jeli hned do nemocnice, kde mi udělali rentgen a řekli, že mám žebra jen naražená. Tím jsem považoval věc za vyřešenou, neustále mě něco bolí, takže mě to v tréninku nezastavilo a hned jsme vyrazili na kopec. Předepsaná analgetika mě v koňské dávce dokázali utěšit a já mohl trénovat. Kontrolu v ČR jsem již pokládal za bezpředmětnou - otravovat doktory, že mě žebra stále bolí - stejně se s tím nedá nic dělat.

Po návratu z tréninku do ČR jsem se snažil odpočívat, aby bylo na závodech lépe. Chvilku mi to i vydrželo :) Tyto závody byly trošku vyjímečné. Mimořádně jsem vyrazil bez doprovodu všech trenérů (běžně pracují a měli vybrané volno, tak jsem s Kristýnou jel jen s asistentama.) No, těžko se to vysvětluje, až když jsem se postavil na start, zjistil jsem, jak mi trenéři vždy pomáhají při prohlídce trati a před samotným startem, kdy sledují kritická místa a průběžně mě informují, na co a kde si mám dát pozor... Tentokrát mi to chybělo :( 

Trať jsem měl ještě v živé paměti z minulého týdne, což bylo fajn. První den se jela super kombinace (slalom a super obří slalom). SG se jezdí ve vysoké rychlosti a trať už byla dost rozbitá (někomu se podařila i na dvakrát zlomit lyži,) tak jsem jel opatrněji - chyběli mi trenéři a jejich aktuální informace z trati. Slalom už jsem jel naplno a nakonec obsadil 9. místo. Po závodě jsem však cítil paralyzující bolest na žebrech, vzhledem k diagnóze z minulého týdne jsem to však neřešil a v bolestech odjel závody i další dva dny. Celkově se mi podařilo vylepšit body a pořadí ve světovém žebříčku ve všech disciplínách. Tak jsem měl radost.

V Rakousku jsem již do nemocnice nechtěl, tak jsem to nechal až na návrat do ČR, kde mi diagnostikovali 4 zlomená žebra, že to asi v Rakousku přehlédli... No nedá se nic dělat, nikdo není neomylný. Na srůst žeber je však potřeba klid bez pohybu, tím tedy musím ukončit letošní sezónu a na mistrovství Francie se ukáži až příští rok a v plné síle...

 

Přípravy na mistrovství Rakouska 29.2.-4.3.2016

06.03.2016 21:30

Mistrovství ČR se nakonec z důvodu špatných sněhových podmínek nekonalo. Bohužel se není čemu divit, mírnější zimu si nepamatuji. Další závody, které se konají v rakouském Mellau zatím zrušeny nebyly, i když z toho mám trošku obavy. Tento týden jsem se tam byl seznámit s místním terénem a potrénovat na sjezdovkách, kde se závody pojedou. Sněhu je tam dost, ale i když jsme byli mezi prvními na svahu, sjezdovky byly po hodině téměř nesjízdné - rozježděné, boulovaté, měkké a k tomu ještě pokryté čerstvým těžkým mokrým sněhem, v kterém se kousala lyže a zachytávaly stablíky. Stejně jsme jezdili :) Hrozně moc jsem se totiž těšil na otestování nového vybavení od POCu (helma, brýle, rukavice...), které mám od firmy LEVELSPORTKONCEPT, s.r.o., jímž moc děkuji za podporu. A musím říci, že vybavení stojí za to. Helma mimo toho, že je oproti mé staré certifikovaná FIS (což je podmínka pro závody, kterou prozatím organizátoři přehlíželi), úžasně sedne na hlavu, brýle do ní jen zaplují. Po chvilce ježdění ani nevíte, že na sobě něco máte - helma je krásně lehká, pevně a přitom bez tlaku obepíná hlavu, při skocích se ani nehne, zkrátka sedí jako ulitá... Vyzkoušel jsem i několik zorníků, prozatím mi nejlépe vyhovují zorníky Zeiss, které výborně zvýrazňují nerovnosti terénu. Celou dobu však bylo polojasno, a každé podmínky chtějí něco jiného... Po návratu domů mě potěšila i závodní kombinéza od bráchy, který mi ji vyzvedával, ale nějak jsme se dříve nepotkali, tak ji čeká premiéra až příští týden na mistrovství Rakouska. Tak držte palce!

 

Veysonnaz 28.-31.1.2016

01.02.2016 12:00

Včera večer jsme se vrátili ze Švýcarska, kde se měli jet 2 obří slalomy a 2 slalomy. Píšu, že měly, protože poslední den závodů napadlo půl metru prašanu a závod byl z bezpečnostních důvodů zrušen. Většina týmů hned odjela, aby byly brzy doma. My jsme to měli domů asi 1000 km, ale takové podmínky jsme nechtěli jen tak opustit a vyrazili jsme lyžovat do čerstvého prašanu - místy nám koukala jen polovina těla :) Kdyby člověk spadl, tak ho snad pod tím sněhem ani nenajdou :) 

Abych se vrátil k závodům - samotná závodní sjezdovka měla střední pasáž hodně prudkou a navíc odkloněnou ke straně - hrozně jsem se bál! Na takovou sjezdovku bych normálně nevlezl ani před úrazem. Nakonec jsem si řekl, že když už jsme vážili tu dlouhou cestu, tak do toho půjdu.Všichni jsme přežili bez úrazu a já si vyjel 4. a 6. místo v obřím slalomu a 3. místo ve slalomu - má první medajle (a k tomu ještě pořádný bochník místního sýru)! Děkuji všem, kteří mě od začátku podporují a věřili mi. S pomocí dárců, sponzorů, trpělivé manželky a realizačního týmu, který se o nás stará při tréninku i na závodech, se mi postupně plní můj sen... Děkuji!!!
Bohužel jsem si ani s těmito výsledky nezajistil body do Evropského poháru. Pro příště mám alespoň lepší startovací pozici. Do dalších závodů tedy musím ještě hodně trénovat, zlepšovat techniku, získávat zkušenosti... Možností získat body do EC ještě pár bude, bohužel trénink v ČR nevidim moc růžově. Teplé počasí a déšť pomaličku odkrývají zelenou trávu na všech našich sjezdovkách.
Pár fotek ze závodů a švýcarská panoramata najdete ve fotogalerii.
Záznamy: 26 - 30 ze 60
<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>

Aktuality

Sponzoři