Jmenuji se Petr Drahoš a narodil jsem se 23. dubna 1986 v Ústí nad Labem, kde jsem vystudoval základní školu a všeobecné gymnázium. Již odmala jsem měl spoustu koníčků a rád jsem sportoval - hrál jsem volejbal, tenis, karate, plaval, jezdil na kole, bruslích, lyžích, snowboardu. Vždy mě však lákaly výšky, tak jsem začal ve 13ti letech s horolezectvím. Ve svých 19ti letech jsem se přestěhoval do Prahy, kde jsem začal studovat na ČVUT V PRAZE Fakultě dopravní. O čtyři roky později jsem úspěšně dokončil bakalářské studium v oboru Technika a technologie v dopravě a spojích. Pokračoval jsem dále v magisterském studiu na stejné škole. Jak jsem rostl, rostla i má touha po výškách. V roce 2009 jsem absolvoval kurz paraglidingu a začal jsem létat, splnil se mi můj dětský sen. Z létání mám spousty pěkných a veselých zážitků.

    K nešťastné nehodě došlo 23. dubna 2011 v den mých 25. narozenin, kdy jsem se vydal na kopec, létat na mém oblíbeném paraglidingu. Stačil jeden silnější poryv větru, který mi zmuchlal celé křídlo a já se nekontrolovatelně zřítil k zemi na skály. Pobyt v nemocnici jsem ukončil koncem roku 2011, tím jsem přešel opět na domácí stravu J, která mi dodala potřebnou sílu jít dál. V lednu 2012 jsem dokončil magisterské studium na ČVUT V PRAZE Fakultě dopravní.

    Od roku 2012 jsem díky řadě sponzorů, kterým patří velký dík, začal opět aktivně sportovat, lyžovat na monoski (speciální lyže pro handicapované). V současnosti reprezentuji Českou republiku na řadě mezinárodních závodech pod záštitou a za podpory České Asociace Tělesně Handicapovaných Sportovců (ČATHS).

    Veškeré úsilí nyní směřuje celý tým k účasti na zimních paralympijských hrách v jihokorejském Pyeongchangu. Nechceme nechat nic náhodě, a tak celé léto, dva roky před konáním her, trénuji a cvičím se svým fyzioterapeutem, trenérem a kamarádem v jedné osobě, abych měl po celou zimní sezónu dostatek sil na podávání lepších a lepších výsledků. Letošní cílem je vyjetí bodů na Evropský pohár a koncem sezóny si pár závodů v Evropského poháru sjet. Loni se mi body nepodařili vyjet, v průběhu sezóny jsem sbíral hlavně zkušenosti a na konci sezóny mi v tom zabránila 4 zlomená žebra, s kterými jsem ještě odjel závody na mistrovství Rakouska v Mellau, a i když jsem si body ve všech kategoriích vylepšil, bolest mi nedovolila podat dostatečný výkon na body potřebné do Evropského poháru. Tím jsem ukončil i loňskou sezónu a mistrovství Francie, na které jsem se ještě chystal, se již neúčastnil.

Aktuality