Závody Forstau 22.-25.2.2024

26.04.2024 10:13

Konečně jsem se letos dočkal prvních závodů a nebyl jsem jediný. Letošní zima připomíná spíše jaro a sníh chybí všude. Většina závodů se ruší a ty co se odjedou nemají úplně regulérní podmínky. Z pohledu závodníka jsem rád, že se aspoň něco odjede. Je neskutečné zklamání, když se člověk připravuje, trénuje, dojede na závody a tam mu oznámí, že jsou nevhodné podmínky a závody se ruší. Organizátorům to nemůže mít člověk za zlé. I oni doufají do poslední chvíle, že začne mrznout a podmínky budou.

První den propršel, ale odjeli jsme alespoň společný trénink slalomu se Švýcary. Ve Forstau bylo přes 70 závodníků, panovalo slunečné počasí, teploty nad nulou - pro rekreační lyžování super, na závody nic moc. Trať byla dost rozbitá, kolem ní závěje sněhu - i maličká chyba byla fatální a znamenala ukončení závodu. I když - Přemka Lišku otočila velké díra v oblouku, zvládl kus závodu jet pozadu, otočit se zpět a závod dokončit - palec nahoru. Tadeáš Kříž potvrdil svou formu a v kategorii zrakově handicapovaných obsadil 2. místo ve slalomu i v obřím slalomu.

Stoh 8.-12.1.2024

12.01.2024 19:25

První letošní trénink s větším obsazením aktivních a začínajících sportovců se uskutečnil letos na Stohu. Po delší odmlce se vrátil do závodního prostředí zrakově handicapovaný Tadeáš Kříž, který měl problémy s klasifikací. Tadeáš už absolvoval paralympijské hry v Korey a je velkou posilou do českého reprezentačního týmu. Své kvality potvrdil i na tréninku, kdy je radost dívat se na jeho jízdu a ostatní motivuje ještě více zabrat a zlepšit se.

Trénink jsme začínali za rozbřesku s prvními slunečními papsky a drtili to celý den. Počasí nám vyšlo a pista byla příjemná celý den. Večery jsme trávili protahováním a broušením lyží. Tak nějak by to mělo vypadat. Odpočineme si až doma po tréninku.

Projekt podpořen Ústeckým krajem

31.12.2023 11:35

Tréninkový kemp 17.-22.12.2023

23.12.2023 10:51

Počasí se konečně umoudřilo, operační rána uzavřela, tak jsem mohl opět na trénink. S přihlédnutím k pooperačním komplikacím a diagnóze bych se měl šetřit, ale jak si jednou sednu do lyže, jedu bomby :) Chybělo mi to - sníh, kamarádi, trenéři, vzrušení z jízdy. Pořád ale platí pravidlo "Rychle, ale bezpečně."

Hlavní trénink probíhal na Stohu, který může být uzavřený pro veřejnost a nehrozí zde srážka s jiným lyžařem. Vždy je třeba být k sobě ohleduplní a předvídat kroky ostatních lyžařů... Krásné vánoční svátky a vše nejlepší v novém roce 2024.

Sníh není, nebo je ho moc a fouká - závody se ruší

04.12.2023 15:46

Letošní sezona nevypadá moc dobře. Pro mě začala operací plic, což byl následek mnoha poranění hrudníku při lyžování - rekonvalescence bude trvat minimálně rok. S omezením fungovat můžu a lyžování se vzdát nechci. Počasí mi hází trošku klacky pod lyže a zatím byly všechny mou plánované závody zrušeny - Rosterhohe, Pitztal. Doufám a věřím v lepší zítřky.

Záznamy: 1 - 5 ze 97
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Aktuality