Chtěl bych všem ukázat, že i jako tělesně handicapovaný si dokážu života užívat a invalidní vozík není překážka. Děkuji svým sponzorům, kteří mi pomáhají v mé cestě za novými sny a úspěchy.  Stránky by měly být motivační pro všechny ostatní, kteří chtějí bojovat se svým osudem.

Tréninky ve Vysokém nad Jizerou

25.01.2016 12:00

České hory konečně pocukroval sníh, tak jsme vyrazili na trénink. 10.1.-13.1. a 23.-24.1. jsme hoblovali sjezdovky ve Vysokém nad Jizerou. Počasí nám opět přálo, tak jako obvykle tuto sezónu :) Konečně se podařilo potrénovat i v tyčích a ne jen volné jízdy - v těch jsem si už docela jistý. Další závody se blíží, tak uvidíme...

Rinn 2016

06.01.2016 12:00

První závody v letošním roce se konaly v Rakouském Rinn nedaleko Insbrucku 4. a 5. ledna. Do Rinn jsme dorazili den předem na noční trénink, který se však vzhledem k silné mlze nekonal. Vynahradili jsme si to následující den dopoledním tréninkem na volné sjezdovce v Insbruckém středisku Igls. Pak jsem si šel na pár hodin schrupnout a nabrat síly a večer jsme vyrazili na mé první noční závody. 

O dokonalou atmosféru se  mimo fandících diváků postaralo i vydatné chumelení, které nás provázelo celým závodem. Hned v prvním kole jsem měl problém se zatuhlým stablíkem a pádem, který měl posunul až na devátou příčku. Podobného výsledku jsem dosáhl i následující den. Opět po pádu a s drobnou komplikací se stablíkem, kdy mi ho brána vyrazila z ruky, jsem se sice o jedno místo zhoršil a obsadil 10. místo, ale za to jsem zajel po technické stránce podstatně lepší jízdu a zlepšil jsem i svůj čas na této trati.

PF 2016

24.12.2015 12:00

Krásné prožití vánočních svátků a šťastný Nový rok 2016

Závody Pitztal

14.12.2015 12:00

Včera jsme se vrátili ze závodů na Pitztalu. Myslím si, že se docela vyvedly. Hlavně počasí nám přálo a bylo nejenom sluníčko, ale i docela teplo a moc nefoukalo. Jely se zde závody IPCAS v Super G a mistrovství Německa v Super G, GS a SL. Trénink v SG a GS vypadal mnohem lépe, než skutečné závody. Pravděpodobně mě znervóznilo ono pípání, které provází každý start a odpočítává vteřiny, kdy se může vyjet do závodu - dám si to jako vyzvánění, abych si zvykl :) Vysoké startovní číslo mě, bohužel, vždy poslalo do hodně zničené tratě, ale i tak se mi podařilo všechny čtyři závody dojet. Přilétla i první vlaštovka v podobě 252 bodů ze slalomu - pro účast na Evropském poháru je třeba 240 a méně bodů. Už dnes si tedy dávám první předsevzetí do nového roku, a to vyjet si body v sezoně 2015/2016 na Evropský pohár ve všech kategoriích (SL, GS, SG.) 

Začátek sezóny 2015/2016

07.12.2015 12:00

Uteklo to jako voda. Je prosinec a tým ČATHS má za sebou již několik soustředění a ledovci a závody v Landgraafu v Holandsku. Po loňské nevydařené sezóně doháníme co se dá, a tak trávíme na horách veškerý možný čas - jen pak na ty články toho času moc nezbývá, ale alespoň si u toho trošku odpočinu. 

Jak jsem již psal, máme za sebou první závody, kterých jsem se ze sedících z našeho týmu zúčastnil jen já - Oldovi brání ještě doznívající zranění z loňska a Kristýna to odmarodila. Závody se jely na umělé sjezdovce, která je v kryté hale (viz. Dokumenty ke stažení) - takový velký mrazák. Jel se dvakrát slalom, který jsem začal trénovat jen dva dny před závody, takže to tak i dopadlo :( Nebyl jsem si moc jistý a jel jsem opatrně a tedy i pomalu, nicméně jsem dojel :) Výsledky ze závodů najdete v příslušné kategorii v pravo.

Hlavním cílem v Landgraafu byla zdravotní klasifikace od IPCAS, která je k závodění nezbytná a určuje můj handicap. Vzhledem k mému celkem dobrému zdravotnímu stavu (vzhledem k dalčím vozíčkářům lyžařům) jsem byl zařazen do kategorie LW12-1.

Nyní jsme již po dalším tréninku a tento týden odjíždíme do Rakouska na mistrovství německa v Super G (které jsem jel předevčírem tréninkově poprvé, ale pocity z něj mám rozhodně lepší, než ze slalomu, kde musím ještě hodně, hodně trénovat na nějaké lepší umístění) a IPCAS závody v SG, GS a SL. Sportu zdar a hezké svátky :)

Záznamy: 21 - 25 ze 50
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Aktuality

Sponzoři

 

 

 

 

Dárci

Bača Lukáš

Belan Vladimír

Dvořáková Iva

Franz Lukáš

Galajdová Jana

Gerčák Zdeněk

Henych Jiří

Hrouda Jan

Kotík Jan

Křížek Martin

Lhotáková Šárka

Lochmanová Taťána

Minarčíkovi

Němec Jaroslav

Pavelková Andrea

Plavcová Jaroslava

Polák Václav

Poláková Erika

Popelková Vendula

Procházková Klára

Santo Jakub

Stach František

Šenkyřík Tomáš

Vávra Josef

Verner Jiří

Zeman Ondřej

...

Vzhledem k desítkám neadresných dárců a díky sbírkám nemohu uvést všechny. Přesto všem moc děkuji!!!