Chtěl bych všem ukázat, že i jako tělesně handicapovaný si dokážu života užívat a invalidní vozík není překážka. Děkuji svým sponzorům, kteří mi pomáhají v mé cestě za novými sny a úspěchy.  Stránky by měly být motivační pro všechny ostatní, kteří chtějí bojovat se svým osudem.

Soustředění Pitztal 26. - 30.10.2016

30.10.2016 23:00

Na první letošní lyžování jsem vyrazil už tento týden na rakouský Pitztal. Po celou dobu bylo pěkné počasí, tak jsem se mohl naplno věnovat rozlyžování a tréninku. Až na zlomenou lyži a vytržené vázání se mi lyžovalo neuvěřitelně. Znát byla především letní příprava, kdy se mi téměř denně věnoval fyzioterapeut a kondiční trenér David Krumpolc. Sezóna může začít ;o)

Mistrovství Rakouska 11. - 13.3.2016

10.03.2016 12:00

O čem jsem minulý článek nepsal, je drobná nehoda, které jsem nepřikládal moc důležitosti: hned první den na tréninku v Rakousku jsem se při přesedání na vozík netrefil a spadl na lyžařské vybavení, vyrazil jsem si dech a docela mě bolela žebra(neptejte se jak, to se prostě stává :). Pro jistotu jsme jeli hned do nemocnice, kde mi udělali rentgen a řekli, že mám žebra jen naražená. Tím jsem považoval věc za vyřešenou, neustále mě něco bolí, takže mě to v tréninku nezastavilo a hned jsme vyrazili na kopec. Předepsaná analgetika mě v koňské dávce dokázali utěšit a já mohl trénovat. Kontrolu v ČR jsem již pokládal za bezpředmětnou - otravovat doktory, že mě žebra stále bolí - stejně se s tím nedá nic dělat.

Po návratu z tréninku do ČR jsem se snažil odpočívat, aby bylo na závodech lépe. Chvilku mi to i vydrželo :) Tyto závody byly trošku vyjímečné. Mimořádně jsem vyrazil bez doprovodu všech trenérů (běžně pracují a měli vybrané volno, tak jsem s Kristýnou jel jen s asistentama.) No, těžko se to vysvětluje, až když jsem se postavil na start, zjistil jsem, jak mi trenéři vždy pomáhají při prohlídce trati a před samotným startem, kdy sledují kritická místa a průběžně mě informují, na co a kde si mám dát pozor... Tentokrát mi to chybělo :( 

Trať jsem měl ještě v živé paměti z minulého týdne, což bylo fajn. První den se jela super kombinace (slalom a super obří slalom). SG se jezdí ve vysoké rychlosti a trať už byla dost rozbitá (někomu se podařila i na dvakrát zlomit lyži,) tak jsem jel opatrněji - chyběli mi trenéři a jejich aktuální informace z trati. Slalom už jsem jel naplno a nakonec obsadil 9. místo. Po závodě jsem však cítil paralyzující bolest na žebrech, vzhledem k diagnóze z minulého týdne jsem to však neřešil a v bolestech odjel závody i další dva dny. Celkově se mi podařilo vylepšit body a pořadí ve světovém žebříčku ve všech disciplínách. Tak jsem měl radost.

V Rakousku jsem již do nemocnice nechtěl, tak jsem to nechal až na návrat do ČR, kde mi diagnostikovali 4 zlomená žebra, že to asi v Rakousku přehlédli... No nedá se nic dělat, nikdo není neomylný. Na srůst žeber je však potřeba klid bez pohybu, tím tedy musím ukončit letošní sezónu a na mistrovství Francie se ukáži až příští rok a v plné síle...

 

Přípravy na mistrovství Rakouska 29.2.-4.3.2016

06.03.2016 21:30

Mistrovství ČR se nakonec z důvodu špatných sněhových podmínek nekonalo. Bohužel se není čemu divit, mírnější zimu si nepamatuji. Další závody, které se konají v rakouském Mellau zatím zrušeny nebyly, i když z toho mám trošku obavy. Tento týden jsem se tam byl seznámit s místním terénem a potrénovat na sjezdovkách, kde se závody pojedou. Sněhu je tam dost, ale i když jsme byli mezi prvními na svahu, sjezdovky byly po hodině téměř nesjízdné - rozježděné, boulovaté, měkké a k tomu ještě pokryté čerstvým těžkým mokrým sněhem, v kterém se kousala lyže a zachytávaly stablíky. Stejně jsme jezdili :) Hrozně moc jsem se totiž těšil na otestování nového vybavení od POCu (helma, brýle, rukavice...), které mám od firmy LEVELSPORTKONCEPT, s.r.o., jímž moc děkuji za podporu. A musím říci, že vybavení stojí za to. Helma mimo toho, že je oproti mé staré certifikovaná FIS (což je podmínka pro závody, kterou prozatím organizátoři přehlíželi), úžasně sedne na hlavu, brýle do ní jen zaplují. Po chvilce ježdění ani nevíte, že na sobě něco máte - helma je krásně lehká, pevně a přitom bez tlaku obepíná hlavu, při skocích se ani nehne, zkrátka sedí jako ulitá... Vyzkoušel jsem i několik zorníků, prozatím mi nejlépe vyhovují zorníky Zeiss, které výborně zvýrazňují nerovnosti terénu. Celou dobu však bylo polojasno, a každé podmínky chtějí něco jiného... Po návratu domů mě potěšila i závodní kombinéza od bráchy, který mi ji vyzvedával, ale nějak jsme se dříve nepotkali, tak ji čeká premiéra až příští týden na mistrovství Rakouska. Tak držte palce!

 

Veysonnaz 28.-31.1.2016

01.02.2016 12:00

Včera večer jsme se vrátili ze Švýcarska, kde se měli jet 2 obří slalomy a 2 slalomy. Píšu, že měly, protože poslední den závodů napadlo půl metru prašanu a závod byl z bezpečnostních důvodů zrušen. Většina týmů hned odjela, aby byly brzy doma. My jsme to měli domů asi 1000 km, ale takové podmínky jsme nechtěli jen tak opustit a vyrazili jsme lyžovat do čerstvého prašanu - místy nám koukala jen polovina těla :) Kdyby člověk spadl, tak ho snad pod tím sněhem ani nenajdou :) 

Abych se vrátil k závodům - samotná závodní sjezdovka měla střední pasáž hodně prudkou a navíc odkloněnou ke straně - hrozně jsem se bál! Na takovou sjezdovku bych normálně nevlezl ani před úrazem. Nakonec jsem si řekl, že když už jsme vážili tu dlouhou cestu, tak do toho půjdu.Všichni jsme přežili bez úrazu a já si vyjel 4. a 6. místo v obřím slalomu a 3. místo ve slalomu - má první medajle (a k tomu ještě pořádný bochník místního sýru)! Děkuji všem, kteří mě od začátku podporují a věřili mi. S pomocí dárců, sponzorů, trpělivé manželky a realizačního týmu, který se o nás stará při tréninku i na závodech, se mi postupně plní můj sen... Děkuji!!!
Bohužel jsem si ani s těmito výsledky nezajistil body do Evropského poháru. Pro příště mám alespoň lepší startovací pozici. Do dalších závodů tedy musím ještě hodně trénovat, zlepšovat techniku, získávat zkušenosti... Možností získat body do EC ještě pár bude, bohužel trénink v ČR nevidim moc růžově. Teplé počasí a déšť pomaličku odkrývají zelenou trávu na všech našich sjezdovkách.
Pár fotek ze závodů a švýcarská panoramata najdete ve fotogalerii.

Tréninky ve Vysokém nad Jizerou

25.01.2016 12:00

České hory konečně pocukroval sníh, tak jsme vyrazili na trénink. 10.1.-13.1. a 23.-24.1. jsme hoblovali sjezdovky ve Vysokém nad Jizerou. Počasí nám opět přálo, tak jako obvykle tuto sezónu :) Konečně se podařilo potrénovat i v tyčích a ne jen volné jízdy - v těch jsem si už docela jistý. Další závody se blíží, tak uvidíme...

Rinn 2016

06.01.2016 12:00

První závody v letošním roce se konaly v Rakouském Rinn nedaleko Insbrucku 4. a 5. ledna. Do Rinn jsme dorazili den předem na noční trénink, který se však vzhledem k silné mlze nekonal. Vynahradili jsme si to následující den dopoledním tréninkem na volné sjezdovce v Insbruckém středisku Igls. Pak jsem si šel na pár hodin schrupnout a nabrat síly a večer jsme vyrazili na mé první noční závody. 

O dokonalou atmosféru se  mimo fandících diváků postaralo i vydatné chumelení, které nás provázelo celým závodem. Hned v prvním kole jsem měl problém se zatuhlým stablíkem a pádem, který měl posunul až na devátou příčku. Podobného výsledku jsem dosáhl i následující den. Opět po pádu a s drobnou komplikací se stablíkem, kdy mi ho brána vyrazila z ruky, jsem se sice o jedno místo zhoršil a obsadil 10. místo, ale za to jsem zajel po technické stránce podstatně lepší jízdu a zlepšil jsem i svůj čas na této trati.

PF 2016

24.12.2015 12:00

Krásné prožití vánočních svátků a šťastný Nový rok 2016

Závody Pitztal

14.12.2015 12:00

Včera jsme se vrátili ze závodů na Pitztalu. Myslím si, že se docela vyvedly. Hlavně počasí nám přálo a bylo nejenom sluníčko, ale i docela teplo a moc nefoukalo. Jely se zde závody IPCAS v Super G a mistrovství Německa v Super G, GS a SL. Trénink v SG a GS vypadal mnohem lépe, než skutečné závody. Pravděpodobně mě znervóznilo ono pípání, které provází každý start a odpočítává vteřiny, kdy se může vyjet do závodu - dám si to jako vyzvánění, abych si zvykl :) Vysoké startovní číslo mě, bohužel, vždy poslalo do hodně zničené tratě, ale i tak se mi podařilo všechny čtyři závody dojet. Přilétla i první vlaštovka v podobě 252 bodů ze slalomu - pro účast na Evropském poháru je třeba 240 a méně bodů. Už dnes si tedy dávám první předsevzetí do nového roku, a to vyjet si body v sezoně 2015/2016 na Evropský pohár ve všech kategoriích (SL, GS, SG.) 

Začátek sezóny 2015/2016

07.12.2015 12:00

Uteklo to jako voda. Je prosinec a tým ČATHS má za sebou již několik soustředění a ledovci a závody v Landgraafu v Holandsku. Po loňské nevydařené sezóně doháníme co se dá, a tak trávíme na horách veškerý možný čas - jen pak na ty články toho času moc nezbývá, ale alespoň si u toho trošku odpočinu. 

Jak jsem již psal, máme za sebou první závody, kterých jsem se ze sedících z našeho týmu zúčastnil jen já - Oldovi brání ještě doznívající zranění z loňska a Kristýna to odmarodila. Závody se jely na umělé sjezdovce, která je v kryté hale (viz. Dokumenty ke stažení) - takový velký mrazák. Jel se dvakrát slalom, který jsem začal trénovat jen dva dny před závody, takže to tak i dopadlo :( Nebyl jsem si moc jistý a jel jsem opatrně a tedy i pomalu, nicméně jsem dojel :) Výsledky ze závodů najdete v příslušné kategorii v pravo.

Hlavním cílem v Landgraafu byla zdravotní klasifikace od IPCAS, která je k závodění nezbytná a určuje můj handicap. Vzhledem k mému celkem dobrému zdravotnímu stavu (vzhledem k dalčím vozíčkářům lyžařům) jsem byl zařazen do kategorie LW12-1.

Nyní jsme již po dalším tréninku a tento týden odjíždíme do Rakouska na mistrovství německa v Super G (které jsem jel předevčírem tréninkově poprvé, ale pocity z něj mám rozhodně lepší, než ze slalomu, kde musím ještě hodně, hodně trénovat na nějaké lepší umístění) a IPCAS závody v SG, GS a SL. Sportu zdar a hezké svátky :)

Závody Landgraaf

18.11.2015 12:00

Takové malé zpestření byly závody v holandském Landgraafu v ochlazované hale. Při venkovní teplotě 18 °C se tady lyžuje... Tentokrát nás doprovázela i nejmladší členka našeho týmu Linda - dcera našich trenérů, která nám vždy zpříjemňuje atmosféru. PS: Panoramata za námi jsou také umělé, ale s trochou fantazie si za chvilku připadáte jako v alpách :) 

Sezóna 2014/2015 ukončena ze zdravotních důvodů

07.05.2015 19:17

Zde bohužel není moc co psát. Celá sezóna byla náročná po zdravotní stránce pro celý tým ČATHS - od drobných nemocí až po úrazy, které sezónu předčasně ukončily. Pár tréninků jsem stihl ještě koncem zimy na českých horách, tím však sezóna skončila a já se začal připravovat alespoň po fyzické stránce na tu další - plavání, posilování, opalování :), atd.

Sezóna 2014/2015

24.09.2014 12:00

Léto nám skončilo a pomalu nám začíná zimní sezóna. Už nyní plánuje trenér první soustředění na říjen a listopad, kde proběhne příprava na každoroční závody na Pitztalu, které se konají koncem roku. Jsem zvědavý, jak to letos vše dopadne... Přes léto jsem se snažil docela hodně hýbat a sportovat, tak snad se to pozitivně projeví na výsledcích...

Hochzeiger 15.1. - 19.1. 2014

20.01.2014 00:00

Jelikož nám zima letos nepřeje, musel jsem si náladu po závodech na Pitztalu spravit opět výletem do Rakouska. Stejně jsem musel za Praschbergerem, aby mi vyměnil vadný tlumič na lyži a vadné díly na stablikách, které měly výrobní vadu, proto se mi také na závodech oba zlomily. Výměna proběhla během hodiny a my se s manželkou zatím mohli projít po výrobní hale, kde se monoski a handbiky vyrábí.

Naše cesta pokračovala na Hochzeiger, kde jsme při slunečném počasí strávili lyžováním dalších pár dní. Jelikož zde byl příjemný terén, zkoušel jsem ladit tlumič na jednotlivé styly jízdy - slalom, GS, jízda v měkkém sněhu, v boulích... Zkoušel jsem také freeride mimo sjezdovku a jak to dopadlo posuďte sami z následující fotky.
Letos to bylo mé poslední lyžování, Koncem ledna mě čeká další operace páteře a na monoski už tuto sezónu nenastoupím - takže mi to končí podobně jako v loňském roce.

Pitztal prosinec 2013 a druhé závody IPCAS

16.12.2013 23:00

Přípravně na závody jsem věnoval několik víkendů v rakouských alpách v pro mne známých střediscích (střídavě Kaunertal a Pitztal). Tento rok bohužel bez trenéra. I přes mou snahu se mi nedostalo podpory ČATHS, která v tomto roce podporuje jen handikepované lyžaře mířící na paralympiádu, což samozřejmě chápu. Závody na Pitztalu jsem již jednou absolvoval , a tak jsem se hodně těšil - známý a příjemný terén vhodný i pro začínající lyžaře, jako jsem já...

Na závody jsem vyrazil s podpůrným týmem z ČATHS a budoucíma paralympionikama - sedícím Oldou Jelínkem, Standou Loskou, který závodí v kategorii stojících, a zrakově handikapovaným Patrikem Hetmerem a jeho trasérem Mirkem Máčalou. Měl jsem se tedy od koho učit :) Nevýhoda byla opět absence trenéra Tomáše Lysého, který tým v letošním roce nedoprovází.

Večer před závodem jsme zjistili, že se závody pojedou na Rifflsee - blízké středisko pod ledovcem. To jsem trošku znejistil, toto středisko vůbec neznám a při nahlédnutí na panorama střediska jsem viděl téměř samé černé sjezdovky. No co se dá dělat, po navoskování lyží a nabroušení hran se šlo spát. V den závodu se mi začala lepit smůla na lyži - a nejen mě. Při rozlyžování na nejstrmějším kopci, co jsem kdy viděl, se mi zlomil jeden stablik (stabilizační lyže). Tak jsem čekal asi hodinu, než mi dovezli náhradní, který byl však asi o pět centimetrů kratší než ten můj a nářadá na seřízení se nepodařilo podpůrnému týmu včas sehnat, tak jsem na start nastoupil s tímto "drobným" handicapem. Opět jsem si povzdechl, že nejel náš zkušený trenér, který měl vždy vše při sobě. No nic, vyrazil jsem! Horní pasáž byla mírnější a já zde získal jistotu a sebevědomí, tak jsem to v další prudké pasáži pustil, s vidinou lepšího umístění. Ve velice úzkém rukávu mi při nájezdu do další branky podjela lyže, prorazil jsem ochranné sítě a skončil na dřevěném bednění. Pád byl dost tvrdý, odnesl to ale "jen" materiál - ohlá závodní lyže, zlomený druhý stablik a ukončený závod. Náladu měl zkaženou i Olda, jelikož za víkend závodění zničil o ostré kameny dvě lyže, které měl připraveny na paralympiádu - jelikož je středisko níže než ledovec, chybělo tu trochu sněhu. Poslední den závodů jsme jezdili jen pro zábavu, bohužel i tento den mi selhala technika a já nemohl díky vadnému tlumiči lyžovat.

Náladu mi však zvedli známé tváře z loňských závodů, s kterými jsem se znal od minula a mimo lyžování jsme stihli probrat spoustu jiných důležitých věcí. Vítězství se neslavilo, ale nejsou to mé poslední závody... Zato počasí bylo nádherné :)

Poprvé na nové monoski

31.10.2013 23:56

Díky mnoha sponzorům a dárcům jsem si mohl lyži objednat už v červenci, kdy jsem zajel do rodinné dílny v Rakousku, abychom lyži správně zaměřili. Samotná výroba pak trvala přibližně dva měsíce a v říjnu již byla připravena k vyzvednutí. Celé léto jsem se těšil na zimu :) - až bude lyže hotová a budu ji moci vyzkoušet. Je to docela dálka, tak jsem spojil příjemné s užitečným, vzal si volno v práci a vyrazil s podpůrným týmem pro lyži a rovnou i na první letošní lyžování na Kaunertal. Lyžování to bylo úžasné - nová lyže, bezva lidi, krásné počasný (v noci mrzlo, takže sníh byl krásně tvrdý a přes den kolem 8°C a sluníčko, že se dalo lyžovat i v triku), málo lidí...

Konečně na houbách...

28.09.2013 20:07

Na svatého Václava jsme jeli navštívit rodiče do rodného Ústí nad Labem. Zrovna začali růst houby, a tak se rozhodli, že půjdou ráno s manželkou na houby. Moc jsem si nedokázal představit, že půjdu s nimi, a tak jsem se smířil s tím, že zůstanu doma. Ráno mi to však nedalo, přivstal jsem si a vyrazili jsme společně. Taťka vybral les vhodný i pro vozík - rovinka, smrčky, vysbírané větve... Velké houby už byly vysbírané, ale vzhledem k mé nízké rychlosti jsem měl spoustu času koukat kolem sebe a než jsem někam dojel, vyrostla tam malá houba. Tak jsem nasbíral alespoň spoustu "miminek" (malých hub) a přispěl tak do výborné večerní smaženice.

Rodinný běh 3km - Karlovy Vary

25.05.2013 23:00

V sobotu 25. května jsme se spolu s manželkou vydali do Karlových Varů, abychom se zúčastnili "závodu" RunCzech Rodinný běh 3km, který je určen pro celou rodinu, děti, babičky, dědečky i kočárky. A když i pro kočárky, tak i pro vozíky. Počasí nám moc nepřálo, celý den nám propršel - alespoň se člověk nespotil... :) Nakonec se mi závod podařilo dokončit, bez pomoci, za neuvěřitelných 19:56 minut. Výborného času jsem dosáhl také díky novému sportovnímu vozíku Avandgarde CLT od firmy Ottobock. Původní vozík mi po roce užívání zrezl, vypadlo mu ložisko z předního kola a celkově už také nebyl v kondici. Nový vozík má poloviční váhu, dobře se v něm sedí a supr jede... Rodinný běh 3km - Karlovy Vary byl pouze zahřívacím kolem pro 1/2Maraton v Ústí nad Labem, kterého se 15. září 2013 budu účastnit.

Jaro v Peci pod Sněžkou

16.04.2013 22:47

I tento víkend byly příznivé podmínky pro lyžování na českých horách. Proto jsem neváhal a se svým pomocným týmem (Zuzka, Míra, Zdenda) jsme vyrazili do Pece pod Sněžkou. 13.-14. dubna zde byla poslední možnost využít služeb lyžařského areálu. Podmínky byly nejlepší vždy po ránu, odpoledne sníh tál a těžkl. V 8° C nad nulou se není čemu divit... V sobotu jsem se účastnil závodů v obřím slalomu, které pořádal TJ Slovan Pec. Vzhledem k tomu, že jsem ve své kategorii (kategorie handicapovaných) startoval jediný, skončil jsem na 1. místě :) Šlo spíše o zábavu než o závodění. Díky pomocnému týmu a TJ Slovan Pec jsem zažil nádherné rozloučení se zimní sezónou 2012/2013. Děkuji! Pár fotek z jarní Pece najdete ve fotogalerii

STOH Svatý Petr

07.04.2013 16:58

Právě jsem se vrátil z báječného lyžování ve skiareálu STOH Svatý Petr. Teplé počasí, málo lidí, pěkně upravená sjezdovka - příští víkend jedu znovu :) Když holt stále nepřichází jaro, je třeba ještě trošku využít té zimy.

Zrušení účasti na Telnickém rohlíku 9.3. 2013

07.03.2013 15:41

Bohužel se mi nepodařilo vypůjčit si monoski na Telnický rohlík, musím tedy svou účast na letošním závodu zrušit. Věřím, že spousta z Vás se závodů účastnit bude, a těším se na vaše fotky a vyprávění.

Trénink ve Vrchlabí 28.2. - 4.3. 2013

07.03.2013 15:32

Konečně mi srostly všechny jizvy, které mi vznikly při prosincové operaci trachey, a mohl jsem se pustit do opravdového tréninku. První dva dny jsme vyjeli na mírný Kněžický vrch ve Vrchlabí. Byly to zahřívací dva dny před tréninkem obřího slalomu na Stohu ve Špindlerově Mlýnu. Abych řekl pravdu, když jsem Stoh poprvé uviděl, zmrzl mi úsměv na tváři. Naštěstí jsme na vleku jezdili jen do poloviny kopce, kde je sjezdovka mírnější. I tak jsem se při tvrdých pádech klouzal dalších 20 metrů po ledové krustě, než jsem zastavil. Zaskočila mě slova trenéra: „Nahoře na té rovince se ti to moc nerozjede. Tak tam udělej dva tři dlouhé oblouky, ať si zvykneš na tu rychlost…“ No a co myslíte? Nevím, kde tu rovinku viděl… Ale co, rozjel jsem se, udělal tři dlouhé oblouky, pořádně se nahnul, spadl, vyrazil si dech a narazil koleno. Myslel jsem si, že už se mi nemůže nic stát, ale zkuste to vysvětlit mému kolenu… :) Nakonec jsme si s Kristýnou  Křenovou (dlouholetá závodnice na monoski) pěkně zatrénovali nejen obří slalom, ale i slalom což pro mě bylo něco zcela nového – větší mrštnost, krátký oblouk, srážení tyček...

Záznamy: 64 - 84 ze 97
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Aktuality

Projekt podpořen Ústeckým krajem