Chtěl bych všem ukázat, že i jako tělesně handicapovaný si dokážu života užívat a invalidní vozík není překážka. Děkuji svým sponzorům, kteří mi pomáhají v mé cestě za novými sny a úspěchy.  Stránky by měly být motivační pro všechny ostatní, kteří chtějí bojovat se svým osudem.

Druskininkai Litva 29.9.-4.10.2021

06.10.2021 12:00

Zase na ledu :) Minulý trénink mi trenér padl do oka, a teď jsem z něho nadšený a těším se na společnou sezonu. Na ledu jsem si byl tentokrát jistější, hodně pomohli rady trenéra a zkušenosti z haly ze začátku září. Hned první den jsem se pustil do tyčí a trenér mě nešetřil. Den ode dne byl bolestivější, jak jsem v rychlosti srážel brány. Kombinézy mají vycpávky pro zdravé lyžaře, jako sedící beru bránu trošku jinak a každou chvíli mě nějaká švihne zrovna tam, kde ochranu nemám. Byla to taková bolest, že jsem se třetí den bránám schválně vyhýbal. Tak se ale nedá jezdit, sestrojili jsme oblek z karimatky, který rány tlumil a jezdilo se dál. I tak výsledek stojí za to ;)

Druskininkai Litva 5.-10.9.2021

10.09.2021 23:00

Po opravdu krátké letní pauze jsme se opět vydali trénovat. Na ledovec to ještě není, a tak nám trenér domluvil halu v Litvě. Litva je samá rovina, místo kopce mají lešení, to jsem ještě neviděl. V hale na nás místo sněhu čekal na tréninkové části pouze a jen čistý led. Naštěstí má trenér mnoho předností a jednou z nich je výborný servis lyží. Věřím, že kdyby chirurg dostal do ruky jeho slalomku, zvládl by s ní místo skalpelu i operaci slepého střeva. Jízda na ledu byla doslova na ostří nože, během tréninku v tyčích jsem za jediný den vystřídal několik lyží. I přes perfektně připravené lyže mi trvalo několik hodin, než jsem si na led trošku zvykl. Je to jiné jak sníh, kde se stačí maličko naklonit a lyže zatočí. Na ledu je třeba lyži věřit, zatížit a zaříznout ji do ledu, chyby se neodpouští. No ale jak se říká: "Těžko na cvičišti, lehko na bojišti!"

Projekt podpořen Ústeckým krajem

30.06.2021 00:00

Po delší době zpátky na lyžích 20.-24.6.2021

27.06.2021 12:00

Letošní sezonu začínám a končím v ten samý den. V loňském roce mi začali bolestivé problémy nohy, po konzultaci s profesorem Kolářem jsem se na podzim chystal na plánovanou operaci. To jsem ještě věřil, že zima proběhne, jak má. Díky covidovým odkladům z důvodu nedostatku zdravotního personálu jsem musel čekat až do února. Šlo by to už v prosinci, ale nemocnice měla vyčerpaný limit s mou zdravotní pojišťovnou... Dlouhotrvající rehabilitace mi umožnila jet na první trénink až na začátku léta.

A teď ty lepší zprávy, už před cestou jsem se dozvěděl, že máme nového trenéra: Pavla Fišera - říkal jsem si: "Nějakej děda, no uvidíme, snad má aspoň zkušenosti :D" To byla první výzva, druhá, že jsem přes rok nelyžoval a třetí, že jedeme na Rakouský ledovec Molltal, kde jsem ještě nebyl. Vše bylo jako poprvé. Léto začalo a já místo u vody se soukal do monoski a těšil se na první letošní manžestr. Byla to taková oťukávačka se sněhem i novým trenérem. Podmínky byly super, hlavně ráno, kdy byla pista ještě tvrdá. Na konci kempu jsem měl bohužel zase smůlu a na přibližovací cestičce jsem sebou švihnul a do ČR jsem jel s otřesem mozku rovnou do nemocnice.

Závody Innsbruck 7.-8.3.2020

10.03.2021 21:00

Vzhledem k zaváděným opatřením kvůli Covidu jsem vyrazil asi na letošní poslední závody, možná i lyžování vůbec. Ve vzduchu už bylo cítit jaro, v údolí kvetly první kytky... I na počasí v kopcích to bylo znát, jeden den sice pod mrakem, ale jinak slunečné počasí. Sníh byl trošku mokrý, ale byl jsem na to připraven a večer jsme správně namazal. Trať mi sedla a nakonec se mi podařilo vyjet slušné body a dvě 5. místa v SL a dvě 3. místa v GS.

Závody Pitztal 11.-15.12.

05.12.2019 18:31

Bohužel ani letos nám počasí moc nepřálo a více jak na trati, jsme trávili čas za oknem, kde jsme sledovali počasí. Pitztal nám poslední roky ukazuje, jak dokáže být zima v Alpách krůtá. Odjel se alespoň jeden obří slalom (14. místo) a tři SG (12., 13., 14. místo). Více jak kdy jindy bylo znát, kdo jak namazal a jaký je schopen zaujmout nejlepší aerodynamický tvar - foukalo tak silně, že v cílové rovince někteří závodníci kvůli silnému protivětru skoro až couvali, ještě, že se máme čím odpíchnout :)

Trénink pokračuje na Tuxu 23.-28.11.

28.11.2019 20:30

Po delší době jsme vyrazili na Tux - asi už i naposledy :) Pro trénink vožíčkářů to tu moc uzpůsobené není. Pokud se někdo prvně chystáte do Alp a jste na tom jak já, že toho moc nenachodíte, doporučil bych Kaunertal, kde se dá autem dojet až na sjezdovku a hned vyrazit lyžovat. Na Tuxu je několik na sebe navazujících vajíček, než se vůbec dostanete na vrchol. Naproti tomu tréninkové pisty bývají výborně organizované a perfektně upravené. Fotka je z jediného dne, kdy bylo vidět přes údolíčko. I přesto jsme parádně potrénovali na nejbližší závody na Pitztalu, kde nám počasí snad bude přát o něco více.

První lyžování

18.10.2019 15:22

Konečně ve svém druhém "domově" na Pitztalu:) Počasí vyšlo parádně a jelikož šlo o první lyžování, musel jsem si najít čas i na trošku relaxu na sluníčku. Na říjen sněhu akorát a podmínky parádní.

Relax na Slovensku

19.05.2019 21:38

Konečně jsem si našel chvilku pro sebe a své kamarády a vyrazili jsme na Slovensko do Rajeckých Teplic. Ani nebudu psát, jak to bylo úžasný, pak by tam chtěli všichni :) - jednak super společnost, a pak to místo, cítil jsem se jako v ráji v řecko-římských lázních. A lidi - byli na hokeji, naštěstí byla telka i u baru, tak jsem fandil také. Příští víkend jedu zase - vláčkem jsem tam za chvilku a je tam toho hodně k vidění, za víkend se to nedá stihnout :)

 

 

Jarní příprava

05.05.2019 00:30

Ač to tak třeba možná nevypadá, trénink probíhá nejen na sněhu :) Několikrát týdně chodím cvičit se svým trenérem Davidem - nebýt jeho, ani se nehnu. Pravidelné cvičení mi umožňuje relativně aktivní a normální život. Na zdravotním cvičení posilujeme zejména vnitřní stabilizační svaly, učím se správně dýchat, držet tělo a ulevit tak přetíženým partiím. Navíc ještě chodím k Davidovi na kruháč, abych měl na břiše pekáč buchet :D Něco ale asi dělám špatně - asi jím moc buchet a břišáky si pak se mnou hrají na schovku. Teď jsme se do toho pořádně opřeli, když už není sníh, výsledky budou jistě brzy vidět. Až se trošku oteplí, plánujeme ještě kajak, snad to bude brzy, dost se těším :)

Konec sezóny v kraťasech

30.04.2019 23:41

Mistrovství Rakouska bylo zrušeno, tak jsem aspoň ještě naposledy vyrazil do Pece, rozloučit se se sněhem. Bylo příjemných 15 stupňů a já už byl hlavou někde na pláži u vody, je to zvláštní, jezdit v takovém teple. Navíc když všude kolem raší pupeny na stromech a zelená se tráva.

Díky všem sponzorům se mohly uskutečnit všechny tréninkové kempy a závody. Na závodech nám bohužel už tolik nepřálo počasí a zejména v prosinci jich řada byla zrušena. Velkou zkušeností byla pro mě účast na mistrovství světa - na náročných tratích MS ve Slovinsku se mi nepodařil dokončit ani jeden závod (až na prví kolo obřího slalomu, kde jsem dojel 23. :)). Náladu jsem si spravil na Mistrovsví České republiky, kde jsem obsadil tři druhá a jedno čtvrté místo, a také jsem si vyjel výborné body a posunul se v žebříčku vzhůru.

Děkuji za podporu a těším se na další sezón :)

#poc #nevergiveup #sportobchod #pp53 #czski

#ortovize #invisalign #levelsportkoncept #monoski

#vauhti #usteckykraj #dekujivsemzapodporu

O pohár města Svobody nad Úpou

09.03.2019 21:26

Dnes jsem měl tu čest, účastnit se závodu o pohár města Svobody nad Úpou. Závod se jel v Janských lázních a bylo to super, Moc děkuji organizátorům, zejména starostovi Ing. Jiřímu Špetlovi a všem, kteří se účastnili, nebo fandili. I když lilo jako z konve, téměř všichni jsme dojeli ve zdraví, ale to k tomu už patří, je to sport.

Kopeček byl mírný a sních lepivý, takže kdo správně namazal, ten jel a vyhrál :D Jeden z pohárů nakonec putuje i ke mě domů a mám z něj obrovskou radost. Na Mistrovství ČR se mi smůla lepila na lyže a těsně jsem vyjížděl druhá místa. Vítězství mi utekly o setiny sekundy...

Snad se počasí umoudří a ještě budu mít možnost potrénovat, koncem měsíce mě čeká mistrovství Rakouska.

#svobodanadupou

Mistrovství ČR 2019

06.03.2019 23:30

Jedny z posledních závodů této sezony - MČR 2019. Tradičně se konalo v Rokytnici nad Jizerou, byl jsem na domácí půdě a bylo to znát. Hlavně jsem rád, že se sešla celá česká repre - to zajistilo bezvadnou náladu a atmosféru. Přijely i Slováci, Angláni, Švýcaři, Holanďani, Poláci... Byly to pěkný závody. 

 

Počasí nás trošku zlobilo a první den skoro nebylo vidět na krok, naštěstí se jel pomalejší slalom, tak to tolik nevadilo. Druhý den vykouklo sluníčko a jelo se parádně, tentokrát GS, první místo mi uteklo o 0,03 sekundy :) Podobnou ztrátu jsem měl i další den na první místo v SG. Tak jsem sebral tři stříbra, jednu bramboru a jelo se domů.

 

Ještě mě čeká NC Rakouska, na které se hodně těším, opět bychom se měli sejít všichni a užít si bezva závody.

World Para Alpine Skiing Championships

19.01.2019 23:00

World Para Alpine Skiing Championships začíná - mé první mistrovství světa - nádherná atmosféra v malebném městečku Kranjska Gora... Zítra se jdeme podívat na závodní pistua od pondělí jedeme bomby.

Pitztal bez sněhu :(

13.10.2018 12:00

Na první kemp jsem vyrazil na Pitztal - tak málo sněhu si nepamatuji... I tak jsem se dobře rozjezdil, vyzkoušel monoski od Tessiera, pěkně se opálil a stihl zničit první lyži :( Byl to fofr, trocha nepozornosti, kousnutí lyže a byl jsem v síti a na kamení. Odpolední teploty byly kolem deseti stupňů, na sjezdovce byly potůčky vody a místy prosvítaly štěrková pole, snad brzy něco připadne.

#headrebels #leversportkoncept #poc #pp53

Začátek sezóny a kvalifikace na Mistrovství světa

01.10.2018 12:00
Nevím, kde bych začal... Léto zase uteklo jako voda - mám rád teplo, vodu, relax na pláži, jízdu na kole, večerní západy Slunce a ranní východy. To všechno teď končí, ale není důvod se tím trápit. Proč? Protože mám víru a je na co se těšit :) A také vím, že začíná jedna z nejlepších zimních sezón vůbec.
 
Mám všechno důležité k podání těch nejlepších výsledků - především se jedná o profi zázemí v týmu a podporu sponzorů, bez kterých by to nešlo. Super je to také na psychiku, ten pocit, že se líbí to, co děláte a lidé ve Vás věří, je k nezaplacení. Letní příprava vyvrcholila intenzivním tréninkem ve spolupráci s osobním trenérem Davidem Krumpolcem, který se mi věnuje již přes 5 let a je to znát. Jak taková příprava vypadá? Za týden se stihne několik hodin zdravotního cvičení, pilates, kruhového tréninku, individuálního tréninku, posilování, plavání... Přípravě věnuji více času než kdy dřív, a je to zejména díky týmu a sponzorům, které mám, jde to pak samo a baví mě to, hrozně moc :) Loňský konec sezóny se povedl natolik, že se mi podařila vyjet kvalifikace v obřím slalomu na letošní Mistrovství světa. Do konce roku bych se chtěl kvalifikovat i ve slalomu.
 
Nová sezóna se neobejde bez nového vybavení, které už se v mém oblíbeném servisu montuje dohromady, brousí se hrany a připravuje skluznice... A teď už jen počítám minuty, kdy zazvoní telefon a já budu vědět, kam se koncem týdne vypravíme za sněhem na první letošní zimní kemp.

Alpentrip

02.04.2018 18:00

Sezónu jsem zakončil "Alpskou trojkombinací" - Rakouský Brenner, Švýcarský Obersaxen a Francouzské Tignes. A celkem se i dařilo :). Z mistrovství Rakouska si vezu 3. místo ze superkombinace, 3. z obřáku a 4. ze slalomu. Ve Švýcarsku na závodech Evropského poháru jsem jen jel obří slalom, z toho si vezu zejména další zkušenosti a 10. místo. Na dalších závodech jsem ještě posbíral bronz ze slalomu a stříbro z obřáku... Pěkný konec sezóny ;)

Mistrovství ČR, trénink a závody v Abtenau... jedeme bomby :)))

02.03.2018 00:00
O předminulém víkendu se jelo mezinárodní mistrovství ČR. V sobotu jsem slalom nedojel, přehnal jsem to s motivací. V neděli už jsem jel radši na jistotu a dojel si pro 3. místo v obřím slalomu.
 
Byl znát i trénink z minulých týdnů, úplně jsem na to nešlapal, takže rezervy tu ještě jsou :) Ihned po závodech jsem jel do Abtenau na trénink a další závody. Převýšení na trati SG bylo přes 300 metrů a dva pěkný jumpy, tak to celkem jelo - místy až moc. Z Abtenau nakonec 9. místo v super kombinaci, 6. ve slalomu a 10. ve slalomu. Na přelomu měsíce se ještě chystám na závody do Rakouska, Švýcarska a Francie.
 
Kdo má chuť, s tím se uvidím v týdnu na Stohu :)
 
#sporten #leversportkoncept #pp53
 

Perfektní trénink s Evou Jelínkou

09.02.2018 18:00

Trénink pokračuje opět na Stohu. Již na stálo s Centrem handicapovaných lyžařů, z.s. Bezva parta, s kterou se znám ze závodů, a také zkušení lyžaři, od kterých se můžu hodně naučit.

#sporten #leversportkoncept #pp53

Kolize při tréninku není konec!

12.01.2018 20:00

Ups, strom :) Ok, dokud se nic nestane, je to sranda. Nicméně si zítra pořizuji páteřák, je lepší ho mít a nepotřebovat ho, než nemít, a pak litovat... Jednou stačilo. Jinak super trénink :)

Vše nejlepší do nového roku 2018! Držte spolu, lidi co Vás mají rádi, jsou hned vedle Vás :)

01.01.2018 12:00

Záznamy: 22 - 42 ze 85
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Aktuality

Projekt podpořen Ústeckým krajem