Chtěl bych všem ukázat, že i jako tělesně handicapovaný si dokážu života užívat a invalidní vozík není překážka. Děkuji svým sponzorům, kteří mi pomáhají v mé cestě za novými sny a úspěchy.  Stránky by měly být motivační pro všechny ostatní, kteří chtějí bojovat se svým osudem.

Spot 20 let Konta BARIÉRY

21.02.2013 13:21

Byla to radost, pomáhat s natáčením spotu Konta BARIÉRY k jeho 20ti letému výročí. Jsem jedním z desetitisíců lidí, kterým nadace díky Vám pomáhá. Každá koruna, kterou pošlete, pomůže. I malý příspěvek má smysl, když vás přispívají tisíce... Peněz je stále méně, než kolik je jich třeba. Lidé s handicapem si tak mohou koupit příslušenství k vozíku, provést v bytě bezbariérové úpravy, pořídit si modernější sluchadlo... Více informací o Kontu BARIÉRY a možnostech pomoci nejen mě, ale i dalším lidem se dočtete na stránkách www.kontobariery.cz Dary a pomoc pro mne můžete zasílat na zvlášť zřízený sponzorský podúčet u Konta Bariéry č.ú.: 777 777 222 / 0800 pod v.s.: 8604233209. Děkuji všem co pomáhají, díky Vám je teď život s handicapem stejně plnohodnotný, jako byl dříve! 

Víkendové lyžování v Krušných horách

28.01.2013 10:51

Tento víkend jsem konečně mohl znovu na lyže. Stále mě však limituje pooperační stav a na jízdě byla má opatrnost velice znát. Vrátil jsem se na kopce, na kterých jsem od mala vyrůstal - v sobotu na Telnici a v neděli na Bouřňák v Krušných horách. Byl to fajn pocit, opět jezdit na starých známých sjezdovkách. Za pěkný zážitek bych chtěl poděkovat hlavně provozovatelům obou středisek (Ing. Jindřichu Holingerovi - Ski Telnice a panu Tomáši Tvrdíkovi - Sport Centrum Bouřňák) a všem vlekařúm, kteří mi usnadnili příjezd k vleku a zajišťovali uchycení kotvy k monoski. Zdravotní stav mi boužel ještě stále neumožňuje pravidelně trénovat, a tak se prozatím soustředím na domácí přípravu a zlepšení fyzické kondice plaváním a cvičením... 

Sněží!!! :o)

16.01.2013 13:44

Sníh konečně napadl i u nás a pomalu se otvírají všechna lyžařská střediska. 24. ledna jdu na pooperační kontrolu, kde se dozvím, zda už mohu zpátky na lyže a pokračovat v tréninku. Jestli vše dobře dopadne, chtěl bych příští víkend vyrazit na Telnici v rodných Krušných horách. Dne 9. března 2013 se zde jede i místí závod - Telnický rohlík, kterého bych se velmi rád zůčastnil. Jedná se o závod pro veřejnost, kde si každý vybere z mnoha kategorií. Akci pořádá Ski klub Telnice. Další informace a přihlášku najdete na  www.telnickyrohlik.cz

Přeji všem úspěšný start do nového roku 2013

06.01.2013 21:16

Chtěl bych všem popřát do nového roku 2013 hodně štěstí, zdraví a pracovních úspěchů... Tímto zdravím a děkuji všem, kteří absolvovali Novoroční výstup na Lovoš, za jejich pomoc a povzbuzující slova při výstupu. Po třech hodinách jsme vystoupali na vrchol a zaslouženou odměnou nám byl nádherný pohled na České středohoří, okolí Lovosic a Litoměřic. Děkuji, že mi přispíváte na Konto Bariéry na pořízení monoski, kterou si snad již brzy budu moci pořídit. Vaše pomoc mi umožní sportovat a trávit volný čas aktivním pohybem se svou rodinou a přáteli. Život nekončí, jen je jiný... Přeji Vám pevné zdraví!!! Fotky z výletu na Lovoš najdete ve fotogalerii.  

Novoroční vyprošťovák... pojďte s námi na Lovoš :-)

28.12.2012 11:36

Ač jsem dva týdny po poslední operaci, rozhodl jsem se udělat něco pro své tělo a vyrazit s T-Clubem na výlet. Vánoční cukroví udělalo své a teď je řada na nás, pojďte také! Trasu pro invalidy jsem si trošku upravil, aby toho nebylo na můj doprovod moc... :) Vyrážíme v 8:48 z Prahy hl.n. a v Lovosicích přestoupíme na vlak do Oparna, kde budeme v 10:13. To nám trasu trošku zkrátí a navíc budeme mít téměř hodinový náskok tak, abychom se s ostatními sešli na vrcholu Lovoše. Dolů z kopce to už bude hračka. Těším se na vás! Více info na https://www.tclub.cz/usti-nad-labem/novinky/

Pitztal prosinec 2012 a mé první závody IPCAS

10.12.2012 22:29

Tentokrát jsme se za sněhem vydali na rakouský ledovec Pitztal (od 4. do 9. prosince 2012), kde na nás čekala pěkná kopa sněhu a silný mráz. Patero vrstev oblečení mě však ochránilo nejen od mrazu, ale také při pádech, kterých však už nebylo tolik jako minule. Od středy do pátku jsem se zájmem sledoval závody Evropského poháru alpského lyžování handicapovaných, které se tu konaly. Účast na Evropském poháru je podmíněna ziskem určitého počtu bodů z ostatních závodů, takže jsem se bohužel účastnit nemohl.

Poslední den soustředění jsem se dočkal a mohl jsem odstartovat na svých prvních závodech v obřím slalomu. Vzhledem ke špatnému počasí, které nás provázelo, jsem toho moc nenatrénoval, o tréninku průjezdu bran ani memluvím... V den závodu nás neminuly drobné komplikace s autem. Díky silnému mrazu jsme nenastartovali. Tak musel trenér a jeden z našich asistentů tlačit celé tři kilometry auto z kopce než naskočilo. Na závody jsme tak přijeli s hodinovým zpožděním a přišli jsme o možnost prohlídky tratě, start závodu jsme však stihli.

Závody IPC Alpine Skiing v rakouském Pitztalu měly hojnou účast výborných zahraničních závodníků a mým hlavním cílem bylo dojet do cíle a užít si to. Nakonec jsem z 32 sedících závodníků dojel do cíle jako 21., 10 lyžařů závod nedojelo a byli diskvalifikováni. Zážitek to byl jen těžko popsatelný a hlavně motivující pro další tréninky a závody.

Kaunertal listopad 2012

19.11.2012 15:30

Dnes jsem se vrátil z prvního letošního lyžování na Kaunertalu v Rakousku. A zážitek to byl skutečně nevšední. Krásné prostředí, čistý vzduch, fajn parta...

První den jsem pod vedením zkušených asistentek a trenéra absolvoval základní výcvik a průpravu potřebnou k samotnému lyžování. Více než lyžování jsem se věnoval spíše nácviku bezpečných pádů... :) Zjistil jsem, že to nebude tak snadné, jak jsem si představoval. Nezahodil jsem však lyži do žita a vzpomněl jsem si na mé začátky na snowboardu, které nebyly snadné, ale nakonec jsem se to naučil. Další den už byl optimističtější, veselejší, potrénoval jsem smýkaný a rychlý oblouk a pěkně jsem si zajezdil. Třetí den už jsem byl docela potlučený a padla na mě únava. Po kvalitním odpočinku jsem zažil velký zlom, kdy rozdíl mezi být unavený a být odpočatý byl jako neumět lyžovat a umět lyžovat. Zlomily se všechny bariéry a já si mezi zdravými lyžaři opět připadal jako dřív a jízdu jsem si užíval stejně jako všichni ostatní.

Zajímavá byla také cesta zpět do České republiky, kdy nám na německé dálnici došla nafta. Poté, co trenéra odvezla německá policie pro kanystr s naftou a tu jsme dolili, tak se nám vybila baterie a my museli čekat na odtahový vůz a servis. Po třech hodinách jsme byli opět na cestě a v ranních hodinách jsme šťastně dorazili domů... :)

Ač jsem chtěl hned toto úterý odjet na první závody do Landgraafu, po krátké úvaze jsme se domluvili s trenérem Tomášem Lisým akci zrušit. Vzhledem k mé únavě a vysílení po tréninku na Kaunertalu, by byl přínos z těchto závodů pro mne minimální a je třeba ještě trénovat. Ač jsem trochu zklamaný, věřím jeho zkušenostem a vím, že za jeden týden se závodníkem na světové úrovni nestanu. Naplánovali jsme však další soustředění od 4. do 9. prosince 2012 na Pitztale v Rakousku, které bychom spojili s účastí na závodech, které se zde budou konat. Ať už závody dopadnou jakkoli, získám zde své první zkušenosti ze závodního prostředí, které budu do budoucna potřebovat.

Pár prvních fotek z mého lyžování najdete ve fotogalerii.

Fotky ze Slovinska

04.11.2012 19:43

Ač se mi úraz stal při létání na paraglidingu, vzpomínky na tento sport mám pěkné. Ve fotogalerii najdete nově pár fotek ze Slovinského Tolminu, kde z výšky 2 000 metrů nad zemí vidíte na jedné straně Alpy a na druhé Jaderské moře...

Pečlivá příprava

24.10.2012 13:12

Každé ráno, odpoledne a večer probíhá pečlivá příprava na Kaunertal (viz kalendář akcí). Raní rozcvička mi dává docela zabrat - hlavně to vstávání... :) Jsem rád, že mám tu možnost vyrazit trénovat do alp s trenérem české reprezentace alpského lyžování handicapovaných Tomášem Lisým. Věřím, že nezklamu! :) 

Nové webové stránky, facebook

22.10.2012 16:34

Od 23. října spouštím nové webové stránky. Staré najdete na adrese petrdrahos.webnode.cz, ty však už nebudou aktualizovány. Najít mě můžete i na Facebooku https://www.facebook.com/petrdrahosCR, tak sdílejte, komentujte, diskutujte a nebojte se likenout. Stále sháním dárce a sponzory na pořízení vlastní monoski - lyže pro handicapované. Přispívejte prosím na Konto BARIÉRY - každá částka pomůže. Případně předejte mou žádost  o sponzorský dar (naleznete ji v dokumentech ke stažení) do správných rukou ve vaší firmě, kde pracujete. Děkuji!

Poděkování

29.09.2012 20:54

Chtěl bych touto cestou poděkovat mému sponzoru, firmě Mascotte, za cenné rady, podporu nejen finanční a věcnou, ale také psychickou. Mám radost, že na hledání dárců a sponzorů už díky nim nejsem sám. Také děkuji všem lidem za pomoc, kterou mi poskytli, či v budoucnu poskytnou. Jsem rád, že přispíváte i drobnými čáskami, které dají jednou dohromady onu velkou sumu, potřebnou na pořízení monoski. Jak jsem sám zjistil, dobrých a chápavých lidí je stále dost. Vím, že každý finančně pomoci nemůže, ať už je důvod jakkýkoli, ale i poplácání po zádech a slova "Vydrž v tom co děláš, dřžíme Ti palce!" jsou pro mne velkou pomocí...

Informace pro sponzory

13.09.2012 17:30

Potvrzení o darované částce Vám vystaví paní Veronika Sutnarová z Konta bariéry. Kontaktovat ji můžete na telefonu 224 214 452 nebo na emailu veronika.sutnarova@bariery.cz

Zimní olympijské hry Sochi 2014

07.09.2012 20:59

Je ještě léto, ale já již myslím na zimu :) Po úraze bych se chtěl i nadéle věnovat sportu a pokud to půjde, reprezentovat Českou republiku na paralympiádě ve sjezdovém lyžování v kategorii LW10 (Postižení DK, porucha rovnováhy v sedu, lyžaři používají monoski a 2 stabilizátory). Sochi 2014 se blíží, ale trénovat se musí už teď. Doufám, že do zimní sezony seženu dostatek finančních prostředků na zakoupení monoski.

Záznamy: 85 - 97 ze 97
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5

Aktuality

Projekt podpořen Ústeckým krajem