Chtěl bych všem ukázat, že i jako tělesně handicapovaný si dokážu života užívat a invalidní vozík není překážka. Děkuji svým sponzorům, kteří mi pomáhají v mé cestě za novými sny a úspěchy.  Stránky by měly být motivační pro všechny ostatní, kteří chtějí bojovat se svým osudem.

Šance na paralympiádu padly

15.12.2017 08:00

Všechny závody na Pitztalu byly tentokrát zrušeny kvůli špatnému počasí, tím padly i mé poslední naděje kvalifikovat se na paralympiádu :( Kvůli troše sněhu a větru... I když je to velká rána, musím jít dál. Přesně o tom totiž alpské lyžování je, nevyzpytatelné počasí, záludné ledové plotny na trati, ranní mráz štípající do tváře, mnoho pádů... Je to příroda, a každý závod je unikátní. Spadnout nevadí, důležité je znovu se postavit na nohy a jít dál - v mém případě zvláštní slovní obrat, ale je to tak :)

A jak to nakonec dopadlo s lyžováním? Šel jsem jezdit freeride. Všichni jeli dom, jen Češi lyžovali. Mínus 24 stupňů a místy 50 cm prašanu - připadal jsem si jak sněžný pluh :)

Alpentrip pokračuje...

07.12.2017 18:00

A jede se na závody na Pitztal, na poslední závody, kde se můžu kvalifikovat na paralympiádu, tak držte palce. :) Kontrolní otázka, kolik lyžařů se vejde do korejského rodinného kombiku? Jenom jeden :( Příště to musím lépe poskládat... :)

Společný trénink s kubánským národním boxerským týmem

24.11.2017 12:00
Další trénink "na suchu" v mé oblíbené posilovně, tentokrát s kubánským národním boxerským týmem. Super parta, super trénink.
 

Vítěz je každý, kdo bojuje!!! Nikdy se nevzdávej!!!

14.11.2017 12:00
Byl jsem příjemně překvapený, že mimo sportovních kariéry zvládám úspěšně i mou práci a byl jsem vybrán zaměstnavatelem jako zaměstnanec roku 2017, kde jsem se probojoval mezi finalisty. Vyhlášení už proběhlo a vítězům gratuluji.
 
Trošku mě to donutilo k zamyšlení. Za to jaký jsem, co dělám, vděčím hlavně svému okolí - hlavně rodině, přátelům, kolegům v práci a neméně pak mým sponzorům a všem co mě podporují (psychicky, materiálně, finančně...) v mých snech a přáních. Když má člověk někoho s kým se miluje a jsou zdraví, měli by být šťastný a vážit si každého dne, každé minuty, každé vteřiny, kdy jsou spolu. Tyhle dvě věci jsou podle mě nejdůležitější a bohužel jsem si to uvědomil, až když jsem kdysi obojí ztratil. I tak bojuji dál s tím, co mám a jde to.
 
Vítěz je každý, kdo bojuje!!! Nikdy se nevzdávej!!!

Landgraaf 6. - 8. 11. 2017

09.11.2017 12:00

Výborný začátek dalšího lyžování... :) První letošní závody opět v Landgraafu v Holandsku. Při každém výkonu je důležitá hlavně strava a pitný režim - o vše bylo postaráno královsky :) Kopec si postavili, sníh nasněžili, no prostě Holanďané - co nemáme uděláme. Celé závody se jely na ledu, pecka, alespoň to pořádně jelo, nakonec jsem dobruslil pro 11. a druhý den pro 12. místo. První místa připadli místním, kteří mají podmínky natrénovány a zasloužili si to. Na ledě je třeba jet kudlu, a jestli já jsem jel kudlu jako řezník, vítězní Holanďané jeli chirurgický skalpel... Příště lépe nabrousíme a zabojujeme :)

První letošní lyžování už na konci září?? Sölden 09/2017 :)

14.10.2017 12:00

Je to tak, letošní sezóna je olympijská, a tak se začíná brzy na všeh frontách. Letní příprava byla hodně znát, tak  jsem se do toho mohhl pořádně opřít už první den. Mimo tréninku jsme si také nezapoměli řádně zablbnout v horské řece. 

Nejlepší na tom všem byli team který se sešel, v čele s trenérem Honzou Čihákem (paralympionici Patrik Hetmer a Míra Máčala, olympionik Honza Hudec, Lucie Výborná... a má maličkost :p Brzy valíme na další trénink, tak se těším.

Mistrovství ČR - GS, SL

04.03.2017 12:00
Oba dva dny závodu bylo velmi teplé počasí, trať byla měkké a místy se dost bořila. První den se jel obří slalom. V rozbořené trati se mi podařilo „doskákat“ (tlumič monoski takové díry těžko pohlcuje, tak se spíše létalo vzduchem, než jezdilo) pro 2. místo. Obřačky dostaly při letech docela zabrat, ale podržely mě vždy, když měli ;)
Druhý den se jel slalom. Trať byla ještě v horším stavu než v sobotu, přes noc bylo nad nulou, tak to ani nepřemrzlo. V prvním kole jsem udělal chybu, ale nakonec jsem si dojel pro bronz, takže spokojenost. Super organizace a bezva parta, díky všem ;)

Nové lyže :)

24.11.2016 20:00

Archivní slalomky, které jsem měl po Oldovi už dosloužily a je nejvyšší čas na jejich výměnu. Na příštím závodě je nahradí nový model od českého výrobce lyží, běžek a snowboardů firmy Sporten - konkrétně pak závodní model AHV 06 SL. Mé první jízdy na lyžích v roli vozíčkáže byly právě na lyžích této značky. A už teď se nemůžu dočkat, až je projedu na nejbližším tréninku, až se zaříznou do sněhu...

Závody Landgraaf 11. - 16.11.2016

17.11.2016 20:00

První závody letošní sezóny se konaly tradičně v holandském Landgraafu. Jedná se o příjemný kopeček v obrovské hale, takže se zde lyžuje po celý rok. Jely se zde dva slalomy. První jsem měl rozjetý docela slušně, ale ve třetím kole mi nevydržely nervy a špatně sražená brána mě poslala k zemi... Druhý závod jsem jel mnohem opatrněji a nakonec jsem obsadil pěkné 14. místo s 277 body.  Na paralypiádu se potřebuji dostat pod 220 bodů. Mám ještě velké rezervy a rozdíl mezi jízdou v tréninku a v závodu je obrovský - nervy holt pracují. Jestli někdo víte o dobrém sportovním psychologovi, pište na můj email, nebo rovnou volejte. Děkuju :)

Soustředění Pitztal 26. - 30.10.2016

30.10.2016 23:00

Na první letošní lyžování jsem vyrazil už tento týden na rakouský Pitztal. Po celou dobu bylo pěkné počasí, tak jsem se mohl naplno věnovat rozlyžování a tréninku. Až na zlomenou lyži a vytržené vázání se mi lyžovalo neuvěřitelně. Znát byla především letní příprava, kdy se mi téměř denně věnoval fyzioterapeut a kondiční trenér David Krumpolc. Sezóna může začít ;o)

Mistrovství Rakouska 11. - 13.3.2016

10.03.2016 12:00

O čem jsem minulý článek nepsal, je drobná nehoda, které jsem nepřikládal moc důležitosti: hned první den na tréninku v Rakousku jsem se při přesedání na vozík netrefil a spadl na lyžařské vybavení, vyrazil jsem si dech a docela mě bolela žebra(neptejte se jak, to se prostě stává :). Pro jistotu jsme jeli hned do nemocnice, kde mi udělali rentgen a řekli, že mám žebra jen naražená. Tím jsem považoval věc za vyřešenou, neustále mě něco bolí, takže mě to v tréninku nezastavilo a hned jsme vyrazili na kopec. Předepsaná analgetika mě v koňské dávce dokázali utěšit a já mohl trénovat. Kontrolu v ČR jsem již pokládal za bezpředmětnou - otravovat doktory, že mě žebra stále bolí - stejně se s tím nedá nic dělat.

Po návratu z tréninku do ČR jsem se snažil odpočívat, aby bylo na závodech lépe. Chvilku mi to i vydrželo :) Tyto závody byly trošku vyjímečné. Mimořádně jsem vyrazil bez doprovodu všech trenérů (běžně pracují a měli vybrané volno, tak jsem s Kristýnou jel jen s asistentama.) No, těžko se to vysvětluje, až když jsem se postavil na start, zjistil jsem, jak mi trenéři vždy pomáhají při prohlídce trati a před samotným startem, kdy sledují kritická místa a průběžně mě informují, na co a kde si mám dát pozor... Tentokrát mi to chybělo :( 

Trať jsem měl ještě v živé paměti z minulého týdne, což bylo fajn. První den se jela super kombinace (slalom a super obří slalom). SG se jezdí ve vysoké rychlosti a trať už byla dost rozbitá (někomu se podařila i na dvakrát zlomit lyži,) tak jsem jel opatrněji - chyběli mi trenéři a jejich aktuální informace z trati. Slalom už jsem jel naplno a nakonec obsadil 9. místo. Po závodě jsem však cítil paralyzující bolest na žebrech, vzhledem k diagnóze z minulého týdne jsem to však neřešil a v bolestech odjel závody i další dva dny. Celkově se mi podařilo vylepšit body a pořadí ve světovém žebříčku ve všech disciplínách. Tak jsem měl radost.

V Rakousku jsem již do nemocnice nechtěl, tak jsem to nechal až na návrat do ČR, kde mi diagnostikovali 4 zlomená žebra, že to asi v Rakousku přehlédli... No nedá se nic dělat, nikdo není neomylný. Na srůst žeber je však potřeba klid bez pohybu, tím tedy musím ukončit letošní sezónu a na mistrovství Francie se ukáži až příští rok a v plné síle...

 

Přípravy na mistrovství Rakouska 29.2.-4.3.2016

06.03.2016 21:30

Mistrovství ČR se nakonec z důvodu špatných sněhových podmínek nekonalo. Bohužel se není čemu divit, mírnější zimu si nepamatuji. Další závody, které se konají v rakouském Mellau zatím zrušeny nebyly, i když z toho mám trošku obavy. Tento týden jsem se tam byl seznámit s místním terénem a potrénovat na sjezdovkách, kde se závody pojedou. Sněhu je tam dost, ale i když jsme byli mezi prvními na svahu, sjezdovky byly po hodině téměř nesjízdné - rozježděné, boulovaté, měkké a k tomu ještě pokryté čerstvým těžkým mokrým sněhem, v kterém se kousala lyže a zachytávaly stablíky. Stejně jsme jezdili :) Hrozně moc jsem se totiž těšil na otestování nového vybavení od POCu (helma, brýle, rukavice...), které mám od firmy LEVELSPORTKONCEPT, s.r.o., jímž moc děkuji za podporu. A musím říci, že vybavení stojí za to. Helma mimo toho, že je oproti mé staré certifikovaná FIS (což je podmínka pro závody, kterou prozatím organizátoři přehlíželi), úžasně sedne na hlavu, brýle do ní jen zaplují. Po chvilce ježdění ani nevíte, že na sobě něco máte - helma je krásně lehká, pevně a přitom bez tlaku obepíná hlavu, při skocích se ani nehne, zkrátka sedí jako ulitá... Vyzkoušel jsem i několik zorníků, prozatím mi nejlépe vyhovují zorníky Zeiss, které výborně zvýrazňují nerovnosti terénu. Celou dobu však bylo polojasno, a každé podmínky chtějí něco jiného... Po návratu domů mě potěšila i závodní kombinéza od bráchy, který mi ji vyzvedával, ale nějak jsme se dříve nepotkali, tak ji čeká premiéra až příští týden na mistrovství Rakouska. Tak držte palce!

 

Veysonnaz 28.-31.1.2016

01.02.2016 12:00

Včera večer jsme se vrátili ze Švýcarska, kde se měli jet 2 obří slalomy a 2 slalomy. Píšu, že měly, protože poslední den závodů napadlo půl metru prašanu a závod byl z bezpečnostních důvodů zrušen. Většina týmů hned odjela, aby byly brzy doma. My jsme to měli domů asi 1000 km, ale takové podmínky jsme nechtěli jen tak opustit a vyrazili jsme lyžovat do čerstvého prašanu - místy nám koukala jen polovina těla :) Kdyby člověk spadl, tak ho snad pod tím sněhem ani nenajdou :) 

Abych se vrátil k závodům - samotná závodní sjezdovka měla střední pasáž hodně prudkou a navíc odkloněnou ke straně - hrozně jsem se bál! Na takovou sjezdovku bych normálně nevlezl ani před úrazem. Nakonec jsem si řekl, že když už jsme vážili tu dlouhou cestu, tak do toho půjdu.Všichni jsme přežili bez úrazu a já si vyjel 4. a 6. místo v obřím slalomu a 3. místo ve slalomu - má první medajle (a k tomu ještě pořádný bochník místního sýru)! Děkuji všem, kteří mě od začátku podporují a věřili mi. S pomocí dárců, sponzorů, trpělivé manželky a realizačního týmu, který se o nás stará při tréninku i na závodech, se mi postupně plní můj sen... Děkuji!!!
Bohužel jsem si ani s těmito výsledky nezajistil body do Evropského poháru. Pro příště mám alespoň lepší startovací pozici. Do dalších závodů tedy musím ještě hodně trénovat, zlepšovat techniku, získávat zkušenosti... Možností získat body do EC ještě pár bude, bohužel trénink v ČR nevidim moc růžově. Teplé počasí a déšť pomaličku odkrývají zelenou trávu na všech našich sjezdovkách.
Pár fotek ze závodů a švýcarská panoramata najdete ve fotogalerii.

Tréninky ve Vysokém nad Jizerou

25.01.2016 12:00

České hory konečně pocukroval sníh, tak jsme vyrazili na trénink. 10.1.-13.1. a 23.-24.1. jsme hoblovali sjezdovky ve Vysokém nad Jizerou. Počasí nám opět přálo, tak jako obvykle tuto sezónu :) Konečně se podařilo potrénovat i v tyčích a ne jen volné jízdy - v těch jsem si už docela jistý. Další závody se blíží, tak uvidíme...

Rinn 2016

06.01.2016 12:00

První závody v letošním roce se konaly v Rakouském Rinn nedaleko Insbrucku 4. a 5. ledna. Do Rinn jsme dorazili den předem na noční trénink, který se však vzhledem k silné mlze nekonal. Vynahradili jsme si to následující den dopoledním tréninkem na volné sjezdovce v Insbruckém středisku Igls. Pak jsem si šel na pár hodin schrupnout a nabrat síly a večer jsme vyrazili na mé první noční závody. 

O dokonalou atmosféru se  mimo fandících diváků postaralo i vydatné chumelení, které nás provázelo celým závodem. Hned v prvním kole jsem měl problém se zatuhlým stablíkem a pádem, který měl posunul až na devátou příčku. Podobného výsledku jsem dosáhl i následující den. Opět po pádu a s drobnou komplikací se stablíkem, kdy mi ho brána vyrazila z ruky, jsem se sice o jedno místo zhoršil a obsadil 10. místo, ale za to jsem zajel po technické stránce podstatně lepší jízdu a zlepšil jsem i svůj čas na této trati.

PF 2016

24.12.2015 12:00

Krásné prožití vánočních svátků a šťastný Nový rok 2016

Závody Pitztal

14.12.2015 12:00

Včera jsme se vrátili ze závodů na Pitztalu. Myslím si, že se docela vyvedly. Hlavně počasí nám přálo a bylo nejenom sluníčko, ale i docela teplo a moc nefoukalo. Jely se zde závody IPCAS v Super G a mistrovství Německa v Super G, GS a SL. Trénink v SG a GS vypadal mnohem lépe, než skutečné závody. Pravděpodobně mě znervóznilo ono pípání, které provází každý start a odpočítává vteřiny, kdy se může vyjet do závodu - dám si to jako vyzvánění, abych si zvykl :) Vysoké startovní číslo mě, bohužel, vždy poslalo do hodně zničené tratě, ale i tak se mi podařilo všechny čtyři závody dojet. Přilétla i první vlaštovka v podobě 252 bodů ze slalomu - pro účast na Evropském poháru je třeba 240 a méně bodů. Už dnes si tedy dávám první předsevzetí do nového roku, a to vyjet si body v sezoně 2015/2016 na Evropský pohár ve všech kategoriích (SL, GS, SG.) 

Začátek sezóny 2015/2016

07.12.2015 12:00

Uteklo to jako voda. Je prosinec a tým ČATHS má za sebou již několik soustředění a ledovci a závody v Landgraafu v Holandsku. Po loňské nevydařené sezóně doháníme co se dá, a tak trávíme na horách veškerý možný čas - jen pak na ty články toho času moc nezbývá, ale alespoň si u toho trošku odpočinu. 

Jak jsem již psal, máme za sebou první závody, kterých jsem se ze sedících z našeho týmu zúčastnil jen já - Oldovi brání ještě doznívající zranění z loňska a Kristýna to odmarodila. Závody se jely na umělé sjezdovce, která je v kryté hale (viz. Dokumenty ke stažení) - takový velký mrazák. Jel se dvakrát slalom, který jsem začal trénovat jen dva dny před závody, takže to tak i dopadlo :( Nebyl jsem si moc jistý a jel jsem opatrně a tedy i pomalu, nicméně jsem dojel :) Výsledky ze závodů najdete v příslušné kategorii v pravo.

Hlavním cílem v Landgraafu byla zdravotní klasifikace od IPCAS, která je k závodění nezbytná a určuje můj handicap. Vzhledem k mému celkem dobrému zdravotnímu stavu (vzhledem k dalčím vozíčkářům lyžařům) jsem byl zařazen do kategorie LW12-1.

Nyní jsme již po dalším tréninku a tento týden odjíždíme do Rakouska na mistrovství německa v Super G (které jsem jel předevčírem tréninkově poprvé, ale pocity z něj mám rozhodně lepší, než ze slalomu, kde musím ještě hodně, hodně trénovat na nějaké lepší umístění) a IPCAS závody v SG, GS a SL. Sportu zdar a hezké svátky :)

Závody Landgraaf

18.11.2015 12:00

Takové malé zpestření byly závody v holandském Landgraafu v ochlazované hale. Při venkovní teplotě 18 °C se tady lyžuje... Tentokrát nás doprovázela i nejmladší členka našeho týmu Linda - dcera našich trenérů, která nám vždy zpříjemňuje atmosféru. PS: Panoramata za námi jsou také umělé, ale s trochou fantazie si za chvilku připadáte jako v alpách :) 

Sezóna 2014/2015 ukončena ze zdravotních důvodů

07.05.2015 19:17

Zde bohužel není moc co psát. Celá sezóna byla náročná po zdravotní stránce pro celý tým ČATHS - od drobných nemocí až po úrazy, které sezónu předčasně ukončily. Pár tréninků jsem stihl ještě koncem zimy na českých horách, tím však sezóna skončila a já se začal připravovat alespoň po fyzické stránce na tu další - plavání, posilování, opalování :), atd.

Sezóna 2014/2015

24.09.2014 12:00

Léto nám skončilo a pomalu nám začíná zimní sezóna. Už nyní plánuje trenér první soustředění na říjen a listopad, kde proběhne příprava na každoroční závody na Pitztalu, které se konají koncem roku. Jsem zvědavý, jak to letos vše dopadne... Přes léto jsem se snažil docela hodně hýbat a sportovat, tak snad se to pozitivně projeví na výsledcích...

Záznamy: 43 - 63 ze 85
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Aktuality

Projekt podpořen Ústeckým krajem