Chtěl bych všem ukázat, že i jako tělesně handicapovaný si dokážu života užívat a invalidní vozík není překážka. Děkuji svým sponzorům, kteří mi pomáhají v mé cestě za novými sny a úspěchy.  Stránky by měly být motivační pro všechny ostatní, kteří chtějí bojovat se svým osudem.

Tréninky ve Vysokém nad Jizerou

25.01.2016 12:00

České hory konečně pocukroval sníh, tak jsme vyrazili na trénink. 10.1.-13.1. a 23.-24.1. jsme hoblovali sjezdovky ve Vysokém nad Jizerou. Počasí nám opět přálo, tak jako obvykle tuto sezónu :) Konečně se podařilo potrénovat i v tyčích a ne jen volné jízdy - v těch jsem si už docela jistý. Další závody se blíží, tak uvidíme...

Rinn 2016

06.01.2016 12:00

První závody v letošním roce se konaly v Rakouském Rinn nedaleko Insbrucku 4. a 5. ledna. Do Rinn jsme dorazili den předem na noční trénink, který se však vzhledem k silné mlze nekonal. Vynahradili jsme si to následující den dopoledním tréninkem na volné sjezdovce v Insbruckém středisku Igls. Pak jsem si šel na pár hodin schrupnout a nabrat síly a večer jsme vyrazili na mé první noční závody. 

O dokonalou atmosféru se  mimo fandících diváků postaralo i vydatné chumelení, které nás provázelo celým závodem. Hned v prvním kole jsem měl problém se zatuhlým stablíkem a pádem, který měl posunul až na devátou příčku. Podobného výsledku jsem dosáhl i následující den. Opět po pádu a s drobnou komplikací se stablíkem, kdy mi ho brána vyrazila z ruky, jsem se sice o jedno místo zhoršil a obsadil 10. místo, ale za to jsem zajel po technické stránce podstatně lepší jízdu a zlepšil jsem i svůj čas na této trati.

PF 2016

24.12.2015 12:00

Krásné prožití vánočních svátků a šťastný Nový rok 2016

Závody Pitztal

14.12.2015 12:00

Včera jsme se vrátili ze závodů na Pitztalu. Myslím si, že se docela vyvedly. Hlavně počasí nám přálo a bylo nejenom sluníčko, ale i docela teplo a moc nefoukalo. Jely se zde závody IPCAS v Super G a mistrovství Německa v Super G, GS a SL. Trénink v SG a GS vypadal mnohem lépe, než skutečné závody. Pravděpodobně mě znervóznilo ono pípání, které provází každý start a odpočítává vteřiny, kdy se může vyjet do závodu - dám si to jako vyzvánění, abych si zvykl :) Vysoké startovní číslo mě, bohužel, vždy poslalo do hodně zničené tratě, ale i tak se mi podařilo všechny čtyři závody dojet. Přilétla i první vlaštovka v podobě 252 bodů ze slalomu - pro účast na Evropském poháru je třeba 240 a méně bodů. Už dnes si tedy dávám první předsevzetí do nového roku, a to vyjet si body v sezoně 2015/2016 na Evropský pohár ve všech kategoriích (SL, GS, SG.) 

Začátek sezóny 2015/2016

07.12.2015 12:00

Uteklo to jako voda. Je prosinec a tým ČATHS má za sebou již několik soustředění a ledovci a závody v Landgraafu v Holandsku. Po loňské nevydařené sezóně doháníme co se dá, a tak trávíme na horách veškerý možný čas - jen pak na ty články toho času moc nezbývá, ale alespoň si u toho trošku odpočinu. 

Jak jsem již psal, máme za sebou první závody, kterých jsem se ze sedících z našeho týmu zúčastnil jen já - Oldovi brání ještě doznívající zranění z loňska a Kristýna to odmarodila. Závody se jely na umělé sjezdovce, která je v kryté hale (viz. Dokumenty ke stažení) - takový velký mrazák. Jel se dvakrát slalom, který jsem začal trénovat jen dva dny před závody, takže to tak i dopadlo :( Nebyl jsem si moc jistý a jel jsem opatrně a tedy i pomalu, nicméně jsem dojel :) Výsledky ze závodů najdete v příslušné kategorii v pravo.

Hlavním cílem v Landgraafu byla zdravotní klasifikace od IPCAS, která je k závodění nezbytná a určuje můj handicap. Vzhledem k mému celkem dobrému zdravotnímu stavu (vzhledem k dalčím vozíčkářům lyžařům) jsem byl zařazen do kategorie LW12-1.

Nyní jsme již po dalším tréninku a tento týden odjíždíme do Rakouska na mistrovství německa v Super G (které jsem jel předevčírem tréninkově poprvé, ale pocity z něj mám rozhodně lepší, než ze slalomu, kde musím ještě hodně, hodně trénovat na nějaké lepší umístění) a IPCAS závody v SG, GS a SL. Sportu zdar a hezké svátky :)

Záznamy: 31 - 35 ze 60
<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>

Aktuality

Sponzoři