Chtěl bych všem ukázat, že i jako tělesně handicapovaný si dokážu života užívat a invalidní vozík není překážka. Děkuji svým sponzorům, kteří mi pomáhají v mé cestě za novými sny a úspěchy.  Stránky by měly být motivační pro všechny ostatní, kteří chtějí bojovat se svým osudem.

Závody Landgraaf

18.11.2015 12:00

Takové malé zpestření byly závody v holandském Landgraafu v ochlazované hale. Při venkovní teplotě 18 °C se tady lyžuje... Tentokrát nás doprovázela i nejmladší členka našeho týmu Linda - dcera našich trenérů, která nám vždy zpříjemňuje atmosféru. PS: Panoramata za námi jsou také umělé, ale s trochou fantazie si za chvilku připadáte jako v alpách :) 

Sezóna 2014/2015 ukončena ze zdravotních důvodů

07.05.2015 19:17

Zde bohužel není moc co psát. Celá sezóna byla náročná po zdravotní stránce pro celý tým ČATHS - od drobných nemocí až po úrazy, které sezónu předčasně ukončily. Pár tréninků jsem stihl ještě koncem zimy na českých horách, tím však sezóna skončila a já se začal připravovat alespoň po fyzické stránce na tu další - plavání, posilování, opalování :), atd.

Sezóna 2014/2015

24.09.2014 12:00

Léto nám skončilo a pomalu nám začíná zimní sezóna. Už nyní plánuje trenér první soustředění na říjen a listopad, kde proběhne příprava na každoroční závody na Pitztalu, které se konají koncem roku. Jsem zvědavý, jak to letos vše dopadne... Přes léto jsem se snažil docela hodně hýbat a sportovat, tak snad se to pozitivně projeví na výsledcích...

Hochzeiger 15.1. - 19.1. 2014

20.01.2014 00:00

Jelikož nám zima letos nepřeje, musel jsem si náladu po závodech na Pitztalu spravit opět výletem do Rakouska. Stejně jsem musel za Praschbergerem, aby mi vyměnil vadný tlumič na lyži a vadné díly na stablikách, které měly výrobní vadu, proto se mi také na závodech oba zlomily. Výměna proběhla během hodiny a my se s manželkou zatím mohli projít po výrobní hale, kde se monoski a handbiky vyrábí.

Naše cesta pokračovala na Hochzeiger, kde jsme při slunečném počasí strávili lyžováním dalších pár dní. Jelikož zde byl příjemný terén, zkoušel jsem ladit tlumič na jednotlivé styly jízdy - slalom, GS, jízda v měkkém sněhu, v boulích... Zkoušel jsem také freeride mimo sjezdovku a jak to dopadlo posuďte sami z následující fotky.
Letos to bylo mé poslední lyžování, Koncem ledna mě čeká další operace páteře a na monoski už tuto sezónu nenastoupím - takže mi to končí podobně jako v loňském roce.

Pitztal prosinec 2013 a druhé závody IPCAS

16.12.2013 23:00

Přípravně na závody jsem věnoval několik víkendů v rakouských alpách v pro mne známých střediscích (střídavě Kaunertal a Pitztal). Tento rok bohužel bez trenéra. I přes mou snahu se mi nedostalo podpory ČATHS, která v tomto roce podporuje jen handikepované lyžaře mířící na paralympiádu, což samozřejmě chápu. Závody na Pitztalu jsem již jednou absolvoval , a tak jsem se hodně těšil - známý a příjemný terén vhodný i pro začínající lyžaře, jako jsem já...

Na závody jsem vyrazil s podpůrným týmem z ČATHS a budoucíma paralympionikama - sedícím Oldou Jelínkem, Standou Loskou, který závodí v kategorii stojících, a zrakově handikapovaným Patrikem Hetmerem a jeho trasérem Mirkem Máčalou. Měl jsem se tedy od koho učit :) Nevýhoda byla opět absence trenéra Tomáše Lysého, který tým v letošním roce nedoprovází.

Večer před závodem jsme zjistili, že se závody pojedou na Rifflsee - blízké středisko pod ledovcem. To jsem trošku znejistil, toto středisko vůbec neznám a při nahlédnutí na panorama střediska jsem viděl téměř samé černé sjezdovky. No co se dá dělat, po navoskování lyží a nabroušení hran se šlo spát. V den závodu se mi začala lepit smůla na lyži - a nejen mě. Při rozlyžování na nejstrmějším kopci, co jsem kdy viděl, se mi zlomil jeden stablik (stabilizační lyže). Tak jsem čekal asi hodinu, než mi dovezli náhradní, který byl však asi o pět centimetrů kratší než ten můj a nářadá na seřízení se nepodařilo podpůrnému týmu včas sehnat, tak jsem na start nastoupil s tímto "drobným" handicapem. Opět jsem si povzdechl, že nejel náš zkušený trenér, který měl vždy vše při sobě. No nic, vyrazil jsem! Horní pasáž byla mírnější a já zde získal jistotu a sebevědomí, tak jsem to v další prudké pasáži pustil, s vidinou lepšího umístění. Ve velice úzkém rukávu mi při nájezdu do další branky podjela lyže, prorazil jsem ochranné sítě a skončil na dřevěném bednění. Pád byl dost tvrdý, odnesl to ale "jen" materiál - ohlá závodní lyže, zlomený druhý stablik a ukončený závod. Náladu měl zkaženou i Olda, jelikož za víkend závodění zničil o ostré kameny dvě lyže, které měl připraveny na paralympiádu - jelikož je středisko níže než ledovec, chybělo tu trochu sněhu. Poslední den závodů jsme jezdili jen pro zábavu, bohužel i tento den mi selhala technika a já nemohl díky vadnému tlumiči lyžovat.

Náladu mi však zvedli známé tváře z loňských závodů, s kterými jsem se znal od minula a mimo lyžování jsme stihli probrat spoustu jiných důležitých věcí. Vítězství se neslavilo, ale nejsou to mé poslední závody... Zato počasí bylo nádherné :)

Záznamy: 36 - 40 ze 60
<< 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >>

Aktuality

Sponzoři