Chtěl bych všem ukázat, že i jako tělesně handicapovaný si dokážu života užívat a invalidní vozík není překážka. Děkuji svým sponzorům, kteří mi pomáhají v mé cestě za novými sny a úspěchy.  Stránky by měly být motivační pro všechny ostatní, kteří chtějí bojovat se svým osudem.

Přeji všem úspěšný start do nového roku 2013

06.01.2013 21:16

Chtěl bych všem popřát do nového roku 2013 hodně štěstí, zdraví a pracovních úspěchů... Tímto zdravím a děkuji všem, kteří absolvovali Novoroční výstup na Lovoš, za jejich pomoc a povzbuzující slova při výstupu. Po třech hodinách jsme vystoupali na vrchol a zaslouženou odměnou nám byl nádherný pohled na České středohoří, okolí Lovosic a Litoměřic. Děkuji, že mi přispíváte na Konto Bariéry na pořízení monoski, kterou si snad již brzy budu moci pořídit. Vaše pomoc mi umožní sportovat a trávit volný čas aktivním pohybem se svou rodinou a přáteli. Život nekončí, jen je jiný... Přeji Vám pevné zdraví!!! Fotky z výletu na Lovoš najdete ve fotogalerii.  

Novoroční vyprošťovák... pojďte s námi na Lovoš :-)

28.12.2012 11:36

Ač jsem dva týdny po poslední operaci, rozhodl jsem se udělat něco pro své tělo a vyrazit s T-Clubem na výlet. Vánoční cukroví udělalo své a teď je řada na nás, pojďte také! Trasu pro invalidy jsem si trošku upravil, aby toho nebylo na můj doprovod moc... :) Vyrážíme v 8:48 z Prahy hl.n. a v Lovosicích přestoupíme na vlak do Oparna, kde budeme v 10:13. To nám trasu trošku zkrátí a navíc budeme mít téměř hodinový náskok tak, abychom se s ostatními sešli na vrcholu Lovoše. Dolů z kopce to už bude hračka. Těším se na vás! Více info na https://www.tclub.cz/usti-nad-labem/novinky/

Pitztal prosinec 2012 a mé první závody IPCAS

10.12.2012 22:29

Tentokrát jsme se za sněhem vydali na rakouský ledovec Pitztal (od 4. do 9. prosince 2012), kde na nás čekala pěkná kopa sněhu a silný mráz. Patero vrstev oblečení mě však ochránilo nejen od mrazu, ale také při pádech, kterých však už nebylo tolik jako minule. Od středy do pátku jsem se zájmem sledoval závody Evropského poháru alpského lyžování handicapovaných, které se tu konaly. Účast na Evropském poháru je podmíněna ziskem určitého počtu bodů z ostatních závodů, takže jsem se bohužel účastnit nemohl.

Poslední den soustředění jsem se dočkal a mohl jsem odstartovat na svých prvních závodech v obřím slalomu. Vzhledem ke špatnému počasí, které nás provázelo, jsem toho moc nenatrénoval, o tréninku průjezdu bran ani memluvím... V den závodu nás neminuly drobné komplikace s autem. Díky silnému mrazu jsme nenastartovali. Tak musel trenér a jeden z našich asistentů tlačit celé tři kilometry auto z kopce než naskočilo. Na závody jsme tak přijeli s hodinovým zpožděním a přišli jsme o možnost prohlídky tratě, start závodu jsme však stihli.

Závody IPC Alpine Skiing v rakouském Pitztalu měly hojnou účast výborných zahraničních závodníků a mým hlavním cílem bylo dojet do cíle a užít si to. Nakonec jsem z 32 sedících závodníků dojel do cíle jako 21., 10 lyžařů závod nedojelo a byli diskvalifikováni. Zážitek to byl jen těžko popsatelný a hlavně motivující pro další tréninky a závody.

Kaunertal listopad 2012

19.11.2012 15:30

Dnes jsem se vrátil z prvního letošního lyžování na Kaunertalu v Rakousku. A zážitek to byl skutečně nevšední. Krásné prostředí, čistý vzduch, fajn parta...

První den jsem pod vedením zkušených asistentek a trenéra absolvoval základní výcvik a průpravu potřebnou k samotnému lyžování. Více než lyžování jsem se věnoval spíše nácviku bezpečných pádů... :) Zjistil jsem, že to nebude tak snadné, jak jsem si představoval. Nezahodil jsem však lyži do žita a vzpomněl jsem si na mé začátky na snowboardu, které nebyly snadné, ale nakonec jsem se to naučil. Další den už byl optimističtější, veselejší, potrénoval jsem smýkaný a rychlý oblouk a pěkně jsem si zajezdil. Třetí den už jsem byl docela potlučený a padla na mě únava. Po kvalitním odpočinku jsem zažil velký zlom, kdy rozdíl mezi být unavený a být odpočatý byl jako neumět lyžovat a umět lyžovat. Zlomily se všechny bariéry a já si mezi zdravými lyžaři opět připadal jako dřív a jízdu jsem si užíval stejně jako všichni ostatní.

Zajímavá byla také cesta zpět do České republiky, kdy nám na německé dálnici došla nafta. Poté, co trenéra odvezla německá policie pro kanystr s naftou a tu jsme dolili, tak se nám vybila baterie a my museli čekat na odtahový vůz a servis. Po třech hodinách jsme byli opět na cestě a v ranních hodinách jsme šťastně dorazili domů... :)

Ač jsem chtěl hned toto úterý odjet na první závody do Landgraafu, po krátké úvaze jsme se domluvili s trenérem Tomášem Lisým akci zrušit. Vzhledem k mé únavě a vysílení po tréninku na Kaunertalu, by byl přínos z těchto závodů pro mne minimální a je třeba ještě trénovat. Ač jsem trochu zklamaný, věřím jeho zkušenostem a vím, že za jeden týden se závodníkem na světové úrovni nestanu. Naplánovali jsme však další soustředění od 4. do 9. prosince 2012 na Pitztale v Rakousku, které bychom spojili s účastí na závodech, které se zde budou konat. Ať už závody dopadnou jakkoli, získám zde své první zkušenosti ze závodního prostředí, které budu do budoucna potřebovat.

Pár prvních fotek z mého lyžování najdete ve fotogalerii.

Fotky ze Slovinska

04.11.2012 19:43

Ač se mi úraz stal při létání na paraglidingu, vzpomínky na tento sport mám pěkné. Ve fotogalerii najdete nově pár fotek ze Slovinského Tolminu, kde z výšky 2 000 metrů nad zemí vidíte na jedné straně Alpy a na druhé Jaderské moře...

Záznamy: 51 - 55 ze 60
<< 8 | 9 | 10 | 11 | 12 >>

Aktuality

Sponzoři