Chtěl bych všem ukázat, že i jako tělesně handicapovaný si dokážu života užívat a invalidní vozík není překážka. Děkuji svým sponzorům, kteří mi pomáhají v mé cestě za novými sny a úspěchy.  Stránky by měly být motivační pro všechny ostatní, kteří chtějí bojovat se svým osudem.

Závody Resterhöhe 24.-28.11.2021

28.11.2021 23:00

Konečně první závody :) Jsem rád, že jsem stihl aspoň základní nastavení nové monoski. Pořád je co ladit, jen chybí čas. V Resterhöhe jsme měli nejdříve dva dny tréninku. Tak jako všude jinde, i tady bojují s nedostatkem sněhu, a tak sjezdovka byla uměle zasněžená a ledová - tak jak jsme zvyklí z tréninků v Litvě. Trenér věděl moc dobře, jak nás připravit. Jely se dva slalomy, bohužel se mi nepodařilo zužitkovat nabrané zkušenosti z Litvy, v prvním závodě jsem obsadil 14. místu a druhý nedojel. Oba dny závodu chumelilo a byla velmi snížená viditelnost, ale podmínky měly všichni stejné, nebudu se vymlouvat. V nové monoski to byla premiéra ve slalomových tyčí, bojuju hlavně s tuhostí tlumiče, který mi přijde měkčí, než bych si pro svůj styl jízdy přál. Jsou to zkušenosti, jedeme dál!

Projekt podpořen Ústeckým krajem

15.11.2021 00:00

Mölltal 7.-11.11.2021

12.11.2021 12:15

Na tento trénink jsem konečně vyrazil s novou monoski Tessier, dovezli ji těsně před odjezdem. Děkuju všem sponzorům a dárcům, kteří mě podporují!!! Tessier je z Francie a jezdí na něm ti nejlepsí světoví závodníci. Už při usazení v monoski jsem se cítil jak v peřince, konečně funkční tlumič... Celý kemp byl hlavně o nastavení monoski, má několik poloh a při každé se chová jinak. Času je ale málo, za dva měsíce odlétám na Mistrovství světa do norského Lillehammeru a potřebuju trénovat s jedním ideálním nastavením - to jsou nervy. Nakonec jsem zvolil střední univerzální polohu, první jízdy byly pocitově fajn, už jen doladit tuhost tlumiče, to zase příště. Při jízdě jsem cítil velký rozdíl, krásně mi sedí, reaguje na každý můj pohyb, perfektně tlumí terénní nerovnosti. Je to radost, posune mě zase dál...

Počasí bylo krásné, jen jedno ráno nás z kopce zahnala mlha co se tak nenápadně přivalila přes kopec a nejednou byla všude a nedala se ani krájet. Vydrželi jsme a odpoledne přišla odměna v podobě sluníčkové lyžovačky na kterou jsme zvyklí. S tréninkem nám pomáhala i Verča, trenérova manželka. Spolu nám stavěli trať a večer nám Verča dávala do těla při protahovacím a posilovacím cvičení.

Mölltal 17.-20.10.2021

21.10.2021 12:00

Nedočkavě jsem vyhlížel pošťáka s vysněnou novou Monoski, abych si na ni co nejdříve zvykl. Ta stará už je po smrti, osm let závodění je hodně znát - tlumič ko, skořepina ko, brzdičky ko... Bohužel jsem se nedočkal, snad už příště. Další trénink jsme směřovali na vzduch na rakouský Molltal. Ubytování nám trenér zajistil přímo na ledovci - ve 3000m.n.m. je řidší vzduch, rychleji se člověk unaví, ale hned je na sjezdovce a neztrácí čas dojížděním. Tak moc jsme se nemohli dočkat manžestru, že jsme půl hodiny čekali u sedačky než se rozjede, ale stálo to za to :) Trénovali jsme obří slalom. Jak to tak u mě bývá, i tento trénink jsem utrpěl zranění, v branách jsem přeletěl přes hlavu a narazil si rameno, ruku zvednu na úroveň ramene a tam končím, snad to rozhýbu - ale i s tím se dalo jezdit, nebude to vážné :) Na konci kempu jsme provětrali ještě SGčka a dali si pár jízd na dlouhých lyžích.

EDIT 2021/12: Cestou domů mi volal vedoucí sekce Marek Dušek s úžasnou zprávou, že mi byla schválena Divoká karta na Paralympiádu v Pekingu :))) V první chvíli jsem cítil obrovskou radost a zároveň velkou odpovědnost. Je to sen každého sportovce, reprezentovat svou zemi na Paralympijských hrách. A sny se mají plnit. Kvalifikační kritéria jsem splnil, nevědělo se ale, jestli pro ČR bude alokován dostatečný počet míst a Divoká karta zajista místo navíc. Omlouvám se, informaci jsem si do konce roku nechal jen pro sebe a pár nejbližších. Hodně věcí se tím pro mě změnilo, vše ostatní šlo stranou a já se soustředil hlavně na přípravu.

Druskininkai Litva 29.9.-4.10.2021

06.10.2021 12:00

Zase na ledu :) Minulý trénink mi trenér padl do oka, a teď jsem z něho nadšený a těším se na společnou sezonu. Na ledu jsem si byl tentokrát jistější, hodně pomohli rady trenéra a zkušenosti z haly ze začátku září. Hned první den jsem se pustil do tyčí a trenér mě nešetřil. Den ode dne byl bolestivější, jak jsem v rychlosti srážel brány. Kombinézy mají vycpávky pro zdravé lyžaře, jako sedící beru bránu trošku jinak a každou chvíli mě nějaká švihne zrovna tam, kde ochranu nemám. Byla to taková bolest, že jsem se třetí den bránám schválně vyhýbal. Tak se ale nedá jezdit, sestrojili jsme oblek z karimatky, který rány tlumil a jezdilo se dál. I tak výsledek stojí za to ;)

Záznamy: 16 - 20 ze 83
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Aktuality

Projekt podpořen Ústeckým krajem