Chtěl bych všem ukázat, že i jako tělesně handicapovaný si dokážu života užívat a invalidní vozík není překážka. Děkuji svým sponzorům, kteří mi pomáhají v mé cestě za novými sny a úspěchy.  Stránky by měly být motivační pro všechny ostatní, kteří chtějí bojovat se svým osudem.

Tréninkový kemp Kaunertal 16.-20.11.2022

22.11.2022 23:13

Letošní příprava pokračovala na Kaunertalu v Rakousku. Je to srdcová záležitost, před více než deseti lety jsem si tady poprvé sedl do monoski a začal se učit lyžovat s trenérem Tomášem Lisým. Tehdy jsem se nadchl a vydrželo mi to až doteď. Je za mnou dlouhá cesta a ještě delší snad přede mnou :) I když věk je znát, pády jsou bolestivější, zranění se pomaleji hojí, ale radost z ježdění je pořád obrovská. O trenéra Pavla Fišera jsme bohužel přišli, tak uvidíme, jak bude nakonec sezona vypadat, je to velká škoda.

Fonna Glacier 11.7. - 23.7.2022

24.07.2022 22:00

Lyžařskou přípravu na letošní sezónu jsem začal o něco dříve soustředěním na Norském ledovci Fonna. Letos mě čeká Mistrovství světa, chci být připraven a nic nenechat náhodě!  Lokace byla vybrána hlavně z důvodu výborných podmínek k tréninku SG, ke kterému není celkově moc příležitostí, abych na MS mohl tentokrát reprezentovat ČR i v rychlostních disciplínách. Soustředění jsem absolvoval společně s paralyžařem Petrem Novotným a v rámci inkluze se zdravými lyžaři s Kačkou Sýkorovou.

Část soustředění bohužel propršela, nebo byla mlha - i tak jsme každou minutu provozu vleku využili k tréninku SL nebo GS a k odpolednímu cvičení na zlepšení kondičky a protažení. Nakonec se počasí umoudřilo a my měli ideální podmínky na trénink SG.

Trenérka Veronika Fišerová ve spolupráci s trenérem české závodnice Kačky Sýkorové Pavlem Fišerem připravili Super G dlouhé téměř 3000 metrů. Trať měla úmyslně i několik skoků, abychom se trošku proletěli a trénink SG byl dokonalý. Předposlední tréninkový den mě jeden ze skoků dost potrápil. Přes hladké přistání po dlouhém letu bohužel nevydrželo vázání a rozpadlo se - po následném tvrdém pádu jsem skončil v nemocnici s otřesem mozku, pohmožděnými plícemi a zlomenými žebry. I tak jsem parádně potrénoval a přes drobné zranění, které ke sportu patří, byl trénink boží, a to hlavně zmíněné SG.

Následky pádu mohly být mnohem horší, nebýt kvalitní přilby a chrániče páteře od POC (Děkuji LSK Ski&Outdoor za podporu) - když sportovat, tak jedině bezpečně! Teď už mám pár dní po úrazu a cítím se mnohem lépe. Čeká mě pár týdnů klid na srůstání žeber, o to více musím pak přidat, abych pauzu nahnal a nechyběla mi příprava v zimní sezoně. Děkuju všem sponzorům a partnerům, díky kterým se mohlo soustředění uskutečnit, bez vás by to nešlo!

Zvláštní poděkování Davidovi

06.06.2022 13:00

V roce 2011 jsem měl úraz na paraglidingu, strávil jsem sedm měsíců v nemocnici, kde mě každou chvíli operovali, aby mi zachránili nejdříve život, pak i nohy. Nohy mi zachránili, ale moc nefungovaly, skončil jsem na invalidním vozíku. První vozíček jsem dostal v nemocnici, chtěl jsem zůstat stále aktivní a hýbat se, jezdit na výlety bez ohledu na terén, a tak – na to vozík nebyl dělaný a vydržel mi asi rok – zreznul, odpadávali mu díly, kola se netočila… A právě při výběru nového vozíku jsem dostal kontakt na Davida Krumpolce, že by mi mohl pomoct zůstat aktivní a ještě se zdravotně zlepšit.

Taková nabídka se neodmítá, vzal jsem si telefon a hned se domluvil na první setkání (trénink). Hned v první chvíli mi David sednul jako člověk i jako odborník, odcházel jsem od něho zničený (fyzicky, tak tomu má přeci po cvičení být) a s úsměvem na tváři (šťastný, že někdo takový je). Začínali jsme úplně od začátku, učil mě zapojovat i ty nejmenší svaly, které jsem schopný ovládat a s jejich pomocí jsem sílil a hýbal se více a více. Začátky byly opravdu těžké, ale kruček po krůčku jsem se zlepšoval a byl stále více soběstačný.

Samozřejmě jsem s Davidem sdílel svůj úmysl reprezentovat ČR v lyžování na Zimních Paralympijských hrách, a tak jsme cvičili intenzivněji a intenzivněji a bylo to znát na těle a hlavně při lyžování.

K individuálním cvičení přibyly rychle i soukromé hodiny plávání, skupinová a kruhová cvičení s dalšími Davidovými svěřenci – a já se posouval dál. S Davidem to není jen o cvičení, pečuje nejen o mé tělo, ale i o duši. Vždycky pozná, když mě něco trápí a je mi oporou i po psychické stránce, můžu s ním mluvit o všem. Vděčím mu za hodně a jsem moc rád, že jsem se s ním před lety seznámil. Kde jsem teď, jsem hlavně díky Davidovi. Za ty roky jsem si na tu všechnu péči zvykl a někdy na něj s poděkováním zapomenu, vždy  tu pro mě je  a vím, že to samozřejmost není.  Je to nejenom skvělý trenér, ale i výborný kamarád. Děkuju, Davide!

NC Germany a WPAS Kühtai 1.4.-3.4.2022

05.04.2022 13:06

Po krátké pauze po Paralympijských hrách jsem zamířil na závody v Rakouském Kühtai. První den zařídil trenér trénink v branách na GS, to bylo super, zbytek střediska nebyl moc upravený. Při jízdách s trenérem stále zjišťuji a zkouším, jak lyže může pracovat lépe. Cítím tam velký posun a zároveň velký prostor pro zlepšení, limity nejsou a pustí mě to, kam jen chci. Mám z toho dobrý pocit, musím ale v létě zabrat se svým fizio Davidem Krumpholzem, abych byl na zimu ready a v plné síle.

Závody byly perfektní. Lyže připravené na jedničku, jinak to od trenéra ani neznám. Prohlídk tratě GS v pohodě, nebylo co řešit. Při závodní jízdě se mi dařilo držet dobrou stopu, když jsem začal lehce podjíždět v dolní části, řešil jsem to jen rychlejším zářezem – bylo to tak tak bezpečné na udržení v trati a nesejmutí brány, ale měl jsem kratší stopu a byl rychlejší. Poslední kolo jsem vyjel do hlubokého sněhu mimo trať, už to bylo trošku odskákané a včas se mi nepodařilo zatočit. Měl jsem rychlost a hned se dostal zpět do tratě a ostřejší jízdou jsem něco málo ze ztráty stáhnul. Oba závody jsem dokončil na vítězné pozici. Pro mě byl vítězný hlavně pocit z jízdy.

Další den se jely slalomy, na které jsem si tolik nevěřil. Podrženě a na jistotu jsem to jet nechtěl, vzal jsem to jako výborný trénink. V prvním kole jsem chyboval a do druhého kola nastupoval se značnou ztrátou. Bohužel druhé lepší kolo k posunu nestačilo a dojel jsem 4. Do druhého závodu jsem věděl, že jsou soupeři opravdu dobří a mají natrénováno. Bezpečné „sklouznutí“ mi dobrý výsledek nemohlo zaručit. V druhém závodě jsem byl v prvním kole opatrný u vlásen a časová ztráta mě posunula na třetí místo. Druhé kolo jsem jel vítězit – a myslím, že se to i povedlo. Nakonec jsem skončil druhý s minimální ztrátou na prvního a hlavně opět s dobrým pocitem ze zajeté jízdy. Děkuju všem sponzorům a realizačnímu týmu (trenér Pavel Fišer, asistenti Verča Fišerová a Vašek Tichánek) za support a funklub během závodů!

Projekt podpořen Ústeckým krajem

20.03.2022 23:27

Ohlédnutí za hrami, poděkování

19.03.2022 12:00

Je to pár dní, co jsem se vrátil ze Zimních Paralympijských Her, chtěl bych poděkovat všem, díky kterým se tyto hry mohly uskutečnit a těm, kteří mají zásluhu na tom, že jsem se jich mohl účastnit jako atlet. Začalo to před devíti lety, kdy se mě ujali trenéři Petra a Mloš Syrovátkovi, už tehdy jsem měl optimistické ambice jet na Paralympijské hry. Byl to jen sen, který se nakonec stal realitou. Začátky byly hodně těžké i po finanční stránce, měl jsem to štěstí, že mému snu a odhodlání věřily i fyrmi jako PP53, BENU, Phoenix, Levelsportkoncept, CZSKI, Ústecký kraj... kteří mě dlouhodobě podporují od samého začátku. Už od začátku jsem měl tu čest trénovat s paralympionikem Oldou Jelínkem, který se mi snažil předávat své zkušenosti. Občas jsem jak z divokých vajec a hlavně dost svůj, tak se mnou Olda musel mít velkou trpělivost, děkuju Oldo ;)

Své dovednosti jsem dále rozvíjel s trenérem Honzou Čihákem a později si mě vzal pod křídla Mark Dušek, který vede Centrum handicapovaných lyžařů (www.monoski.info) a mimo kurzů pro úplné začátečníky a pokročilé vede i závodní oddíl, kde sbírám další zkušenosti od Pavla Dvořáka a Pavla Bambouska. Oba jsou to zkušení dlouholetí lyžaři na monoski. Oba Pavlové už bohužel ukončili kariéru, nicméně od začátku loňského roku mám nového trenéra Pavla Fišera, který mi hrozně sedí a mám pocit, že mě posouvá dopředu velmi rychle, ten progres je obrovský. Mám štěstí, že Marek Dušek takového trenéra sehnal, je výborný jako trenér i jako člověk. Přeci jen na to svahu člověk tráví více času, než doma s rodinou, tak je potřeba, aby si ty lidi sedli :) Děkuji všem, kteří mi umožňují měnit sny ve skutečnost!

Peking 2022 - Slalom

13.03.2022 20:00

Do dnešního slalomu jsem nastupoval s čistou hlavou a chutí, dokázat trenérovi, že ty společné tréninky mi hodně daly. V prvním kole se mi to celkem podařilo, horní úsek byl v pohodě, prudší spodní část jsem podjížděl a těsně před cílem udělal velkou chybu, která mě stála několik vteřin, až na to jsem byl s jízdou spokojený. Druhé kolo bylo postavené hodně na blízko. Povrch byl perfektní, tvrdý podklad, drželo to, škoda, že bylo druhé kolo slalomu postavné takto - i ti nejlepší lyžaři se mezi brány těžko vešli a trápili se. I přes to jsem do toho šel na 100%, V polovině trati jsem ale chyboval a do cíle se nedostal. Závod nakonec nedokončil ani Tomáš a Pavel a jediný kdo dvakrát projel cílem byl Patrik.

Zrakově postižení - 13. startujících

Patrik Hetmer (trasér Míra Máčala) 10. místo

 

Stojící - 46 startujících

Tomáš Vaverka DNF

 

Sedící - 39 startujících

Pavel Bambousek DNF

Petr Drahoš DNF

 

Peking 2022 - Obří slalom

10.03.2022 23:00

Tak jsem se dočkal, první start na Zimních Paralympijských hrách, je to téměř 11 let po úrazu, který změnil můj život. Chtěl bych poděkovat mé rodině, kamarádům, sponzorům a partnerům, trenérům (především současnému trenérovi Pavlu Fišerovi, dále Honzovi Čihákovi a určitě i rodině Syrovátkových, kteří se mnou byli v samotných začátcích a nakopli mou kariéru), také lidem, kteří v ČR ježdění handicapovaných podporují a věnují se mu, zejména pak Markovi Duškovi (www.monoski.info). Bez vás by to nešlo!!!

První jela kategorie zrakově postižených s naším reprezentantem Patrikem Hetmerem. Další na startu se postavili stojící, kde reprezentoval Tomáš Vaverka a nakonec sedící s Pavlem Bambouskem a mnou. Měl jsem vysoké startovní číslo, a tak i trošku rozbitější trať, k tomu trochu té nervozity a 27. místo ze 40ti startujících po prvním kole. Na druhé jsem si věřil, obrací se startovní pořadí prvních 30ti závodníků s nejlepším časem, jako sedící jsem startoval čtvrtý do pěkné trati. Naneštěstí když jsem byl už připravený v gatu startovat, zahlásili START-STOP a já musel start přerušit, postavil jsem se znovu na start a opět těsně před vyjetím do závodu zahlásili START-STOP, v trati byl poraněný slipper a museli ho dostat dolů. To už začala pracovat hlava a v ní miliony myšlenek, veškerá koncentrace v háji. Občas se to stane, ale je to nepříjemné a dokáže to hodně rozhodit. Po pár minutách jsem šel na svůj třetí start, který už se povedl. Bohužel se mi nepodařilo znovu zkoncentrovat na závodní jízdu a opatrnou přidrženou jízdou jsem dojel do cíle a obsadil konečné 27. místo. Dost mě to mrzí, protože trať jsem měl perfektní, formu také a o pár míst dopředu jsem se posunout mohl. Super bylo, že do cíle se dostal celý náš tým :)

 

Zrakově postižení - 12. startujících

Patrik Hetmer (trasér Míra Máčala) 6. místo

 

Stojící - 44 startujících

Tomáš Vaverka 29. místo

 

Sedící - 40 startujících

Pavel Bambousek 24. místo

Petr Drahoš 27. místo

Peking 2022 - Den před závody

09.03.2022 20:00

Rychlostní disciplíny má Pavel Bambousek za sebou, podařilo se mu obsadit 20. místo v SG - gratuluji! Ve sjezdu a superkombinaci neměl štěstí a závody bohužel nedokončil. Naštěstí pády nebyly vážné a může s námi zítra nastoupit do obřího slalomu. Zatímco Pavel trénoval rychlostky a závodil, my ostatní trénovali technické disciplíny. Pro Pavla to bylo fyzicky mnohem náročnější, ale kondici má výbornou, těším se na zítřejší společné závody v GS, kde nastoupí celý náš lyžařský tým.

 

Peking 2022 - Zahajovací ceremoniál

04.03.2022 00:00

Dneska se konal zahajovací ceremoniál ke konání XIII. Paralympijských Zimních Her. Nejdříve nás čekal příjezd do Pekingu, kde jsme se setkali se sledge hokejovým týmem a měli alespoň krátký čas na to, abychom si popovídali a podělili se o své zážitky. Vlajkonošem české výpravy byl sledge hokejista Zdeněk Krupička. Jsem hrdý, že jsem mohl nastoupit před celým světem pod vlajkou své země.

Myslím si, že politika do sportu nepatří, i tak český tým svým decentním nástupem vyjádřil nesouhlas s boji ve světě. Co mě samotného moc potěšilo na zahajovacím ceremoniálu byla, i přes covidové opatření v Číně, přítomnost publika na stadionu. A jaký byl celý zahajovací ceremoniál se můžete podívat na odkazu níže :) https://www.youtube.com/watch?v=Frc22aoHPEM

Projekt podpořen Ústeckým krajem

02.03.2022 12:00

Peking 2022 - První tréninky na kopci, poděkování sponzorům a partnerům - Bez vás by to nešlo!

01.03.2022 22:00

Konkurence je veliká, a tak hned od prvního dne po aklimatizaci trénujeme. Mrazivé teploty, které tu byly za dobu trvání olympiády jsou pryč a nás doprovází slunečná obloha. Na tréninky jsme rozdělení do dvou skupin, Pavel Bambousek bude závodit i v rychlostních disciplýnách, a tak trénuje separátně spolu s trenérem Pavle Fišerem, fyzio Bárou Hegemonovou a servisákem Vojtou Pršalou na větších kopcích. Zbytek lyžařské reprezentace ve složení: zrakově handicapovaný Patrik Hetmer spolu s trasérem Mírou Máčalou, stojící Tomáš Vaverka a já na monoski, trénuje spolu s trenérem Františkem Dostálkem a Radimem Nevrlým na technické disciplýny.

Lyžařské podmínky jsou výborné, slunce, pevná pista, trenéři v plné síle, výborný servis lyží, fyzio cvičení po tréninku, vše ostatní ve vesnici perfektně zařízené od realizačního týmu z Českého Paralympijského Výboru. K tomu všemu vedla dlouhá cesta, na které jsem potkal spoustu úžasných lidí. Nic z toho by nebylo bez dlouhodobé podpory sponzorů a partnerů - děkujeme!!! ... a dlouhodobé organizace pod vedením Marka Duška z Centra Handicapovaných Lyžařů v Jánských Lázní, který realizuje výukové kurzy pro úplné začátečníky i pro zkušenější lyžaře s handicapem. Pokud máte chuť, neváhejte ho kontaktovat na stránkách www.monoski.info, kde se dočtete více a najdete zde i další sponzory a partnery, kteří nám sportovců pomáhají jít za našimi sny.

Odlet do Pekingu 24.2.2022

25.02.2022 14:00

Všichni otestováni s negativním výsledkem a mohlo se vyrazit. Spolu se sledge hokejisty jsme letěli do Amsterdamu a odtud už s dalšími paralympijskými týmy přímo do Pekingu. Doba letu byla asi devět hodin, z důvodu bezpečnostních hygienických opatření měl každý dostatek prostoru na to, aby si lehnul a na chvilku se i prospal. Po příletu do Číny jsme se rozdělili, kdy sledge hokejisté zamířili do Pekingu a lyžařský tým do horské olympijské vesnice Yanqing.

Do Yanqingu jsme jeli další tři hodiny. Tady už na nás čekal realizační tým, který přiletěl o pár dní dříve, aby nám vše připravil. Ubytovaní jsme v pokojích po našich olympionicích, nechali nám tu pár věcí, které se určitě hodí. Ve volných chvílích, jestli budou, si můžeme zahrát i ping pong. Teď honem spát, ať je energie na zítřejší den.

Zranění pár dní před Paralympiádou

16.02.2022 23:00

Zbývá jen 8 dní do odletu do Pekingu, a tak ještě trénuju, co to jde. Včera jsem měl raději zůstat doma. Při třetí jízdě v obřím slalomu jsem ztratil rovnováhu a v rychlosti najel do ochranných sítí u sjezdovky. Zaháknutý stablík mi sundal rukavici a já si o síť roztrhl ruku. Naštěstí mě sít zastavila kousek od stromů, tak to odnesla jen ta ruka. Chtěl bych poděkovat trenérovi, manželce trenéra a všem závodníkům, kteří se o mě starali do příjezdu horské služby. I těm patří velký dík za profesionální přístup a rychlý transport do nemocnice ve Vrchlabí. Rána byla hluboká a teklo i dost krve, od které mám snad úplně všechno - bundu, kalhoty, kombinézu, helmu... Už jsem myslel na nejhorší, zranění nakonec nebylo tak vážné, aby ohrozilo mou cestu do Pekingu, šlachy i kosti jsou v pořádku a stehy vytáhneme v Pekingu. I tak je to pech, o pár dní důležitého tréninku jsem přišel a teď jen doufám, že se rána v klidu zhojí a nepřijdou další komplikace.

Mistrovství světa Lillehammer 16.-24.1.2022

25.01.2022 12:00

Před Mistrovství světa v Alpském lyžování v Lillehammeru jsem stihl ještě pár tréninků na Stohu. Včera jsme se akorát vrátili a rád bych se s vámi podělil o své zážitky. Závody byly přesunuty z minulé sezony kvůli pandemii. Za to jsem na jednu stranu i rád, loni jsem musel na operaci nohy a tak jsem na lyžích nestál jediný den. O to větší to byla výzva, když jsem v létě zjistil, co všechno mě letošní zimu čeká. Mistrovství světa jsem měl potvrzené a do podzimu jsem čekal na potvrzení nominace na Paralympiádu v Pekingu (vyšlo to ;)).

Závody se jely v lyžařském středisku v Norsku v Lillehammeru, kde se v roce 1994 konaly Zimní Olympijské Hry. Středisko je to nádherné, krásná příroda, řeky, jezera… Jenom tam mají v zimě skoro pořád tmu, jak si můžete všimnout na fotkách z tréninku – ví to moc dobře, mají všechny sjezdovky naštěstí osvětlené. Závodní sjezdovka byla krutě přísná – ledovatá a místy tak strmá, že se člověk sotva udržel (pár se jich neudrželo).

19. ledna jsem jel závod v obřím slalomu, trať už záludněji postavit nemohli, zavřené zatáčky stavěli pod hranu, kam nebylo vidět, kde jsem měl rychlost a sotva jsem stíhal točit do další brány. Některé brány mě hodně potrápili a pár jsem si jich zase užil a smlsnul si na nich. V mé kategorii sedících jsem obsadil 15. místo.

21. ledna mě čekal slalom, je hodně technický a na ledové trati snadno ztratíte kontrolu a vyjedete ven, je třeba se koncentrovat každou vteřinu závodu. To se mi povedlo, a i když jsem pár chyb udělal, podařilo se mi to urvat, v závodě pokračovat a obě kola dojet až do cíle. Ze sedících nedojela ani polovina startovního pole, bylo to přísný! Umístil jsem se těsně za první desítkou a skončil na 11. místě.

Všechny závody v tomto roce mají jedno společné – sjezdovky jsou jeden velký kus ledu. Od léta má náš tým nového zkušeného trenéra - Pavla Fišera, s ním jsem od září trénoval v hale v Litvě, kde je čistý led. Z těchto tréninků jsem měl modřiny na několik týdnů po celém těle, ale víte, co se říká: těžce na cvičišti, lehko na bojišti. Pavel mi dělá i servis lyží, každý den brousí hrany, maže skluznici a já vím, že pokaždé, když si na lyži vlezu, můžu se na ni 100% spolehnout, je to super, zbytek je už jen v hlavě. Je toho hodně, co můžu zlepšit. Pevně věřím, že když vydržím a budu poctivě trénovat, příští Mistrovství budu bojovat o placku. Uvidíme, jak to půjde – sny jsou od toho, aby se plnily. A za měsíc hurá do Pekingu na Zimní Paralympijské Hry.

Projekt podpořen Ústeckým krajem

01.01.2022 00:00

Beijing 2022 - Drahoš jede :)

31.12.2021 20:00

Zimní paralympijské hry v Pekingu startují 4. března a o medaile budou usilovat kromě para hokejového týmu, který získal účastnické místo na domácím světovém šampionátu v Ostravě, i čtyři čeští lyžaři. Kvalifikační kritéria Mezinárodního paralympijského výboru splnili kromě zrakově handicapovaného lyžaře Patrika Hetmera s trasérem Miroslavem Máčalou, ještě Tomáš Vaverka mezi stojícími a Pavel Bambousek mezi sedícími. Divokou kartu obdržel Petr Drahoš, který bude reprezentovat na monoski.

Patrik Hetmer s trasérem Miroslavem Máčalou míří už na třetí paralympijské hry. „Pokud se podíváme na hry do Pekingu, tak to bude skvělé. Nebudeme už nováčci, takže z toho nebudeme tak vyjukaní,“ řekl ke své nominaci Patrik Hetmer. Před čtyřmi lety na hrách v Pchjongčchangu se jim vydařil nejvíce sjezd, ve kterém obsadili šestou příčku. V letošním roce si musel od lyžování na chvíli odpočinout. Na konci května podstoupil plastiku přetrženého předního zkříženého vazu, i proto by byl spokojený s umístěním do osmého místa. „Vůbec od sebe na hrách v Číně nic nečekám. Zatím nemáme natrénováno úplně optimálně a během dvou měsíců se to v našem amatérském sportu dohnat nedá,“ popsal své ambice Hetmer, který se živí jako učitel zeměpisu a tělesné výchovy.

Patrik Hetmer stál poprvé od operace na lyžích 12. prosince a před odletem do dějiště her stihne několik tréninkových kempů a také mistrovství České republiky v Rokytnici nad Jizerou. „Koleno je v pořádku. Mám na něm speciální ortézu. Zatím jsme byli na sněhu pár dní a vše bylo bez problémů. Začátkem ledna jdeme do bran, tak snad to bude v pohodě a budeme se moci připravovat bez omezení,“ doplnil zrakově handicapovaný lyžař.

Dalším nominovaným lyžařem je Tomáš Vaverka. Na paralympijských hrách v Soči reprezentoval Českou republiku ve snowboardrossu a vyjel si pátou příčku. Pak ale nedostal zdravotní klasifikaci pro snowboarding a musel přejít na jinou zimní disciplínu a vybral si alpské lyžování. Na paralympijských hrách v roce 2018 v Pchjongčchangu byl nejlépe patnáctý v kombinaci. Na svahu bude o cenné kovy usilovat i Pavel Bambousek. Lyžování na monoski se věnuje od ledna 2004 a na poslední paralympiádě zaznamenal nejlepší výsledek v superkombinaci, kde skončil 14. místě.

Své první hry zažije Petr Drahoš, který dostal divokou kartu pro technické disciplíny. Lyžař na monoski snil o paralympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu. Tento sen se mu před čtyřmi lety ještě nesplnil, musel si počkat a mezi nejlepšími handicapovanými sportovci se představí až v Číně.

Nominace celé české výpravy, včetně jmen českých hokejistů proběhne v polovině ledna.

zdroj: https://paralympic.cz/

PF 2022

31.12.2021 12:00

Svátky trávím na Stohu, jak jinak :)

Závody Steinach am Brenner 7.-14.12.2021

16.12.2021 15:00

Tentokrát jsem se vydal do Rakouska na závody světového poháru. Odjezd se mi bohužel o pár dní posunul, neschválili mi divokou kartu na rychlostní disciplýny. Ty jsem si potřeboval zajet hlavně z důvodu možné kvalifikace do rychlostek na Mistrovství světa a Paralympiádu. Dost to zamrzí, ale co se dá dělat. Středisko i trať znám z minulých let, tak jsem věděl, co čekat a těšil se. První dva dny byly tréninkové, devátého se měl jet první obří slalom, počasí nám nepřálo a závod zrušili. Nebylo vidět na špičku nosu a nebylo to bezpečné. Další den už se počasí umoudřilo a zajel jsem si pro 20. místo, jedná se o Světový pohár, ale mám na víc, tak spíše trošku zklamání.

V sobotu jsem jel na otočku zpět do ČR, kvůli zranění ramene na říjnovém tréninku jsem si musel odskočit na magnetickou rezonanci. Pořád mě to trápí a zlepšení i po takové době žádné :/ V pondělí už jsem byl zpět na startu, kdy jsem zajel 17. a 12. místo v super obřím slalomu a další den jsem si vyjel pěkné 10. místo v obřím slalomu. Neustále přemýšlíme s trenérem, jestli sáhnout na tlumič a maličko ho poštelovat, zkušenější monoski lyžař Pavel Bambousek radí, ať to neděláme, ale já se nemůžu zbavit pocitu, že ho potřebuju poladit.

Závody Resterhöhe 24.-28.11.2021

28.11.2021 23:00

Konečně první závody :) Jsem rád, že jsem stihl aspoň základní nastavení nové monoski. Pořád je co ladit, jen chybí čas. V Resterhöhe jsme měli nejdříve dva dny tréninku. Tak jako všude jinde, i tady bojují s nedostatkem sněhu, a tak sjezdovka byla uměle zasněžená a ledová - tak jak jsme zvyklí z tréninků v Litvě. Trenér věděl moc dobře, jak nás připravit. Jely se dva slalomy, bohužel se mi nepodařilo zužitkovat nabrané zkušenosti z Litvy, v prvním závodě jsem obsadil 14. místu a druhý nedojel. Oba dny závodu chumelilo a byla velmi snížená viditelnost, ale podmínky měly všichni stejné, nebudu se vymlouvat. V nové monoski to byla premiéra ve slalomových tyčí, bojuju hlavně s tuhostí tlumiče, který mi přijde měkčí, než bych si pro svůj styl jízdy přál. Jsou to zkušenosti, jedeme dál!

Projekt podpořen Ústeckým krajem

15.11.2021 00:00

Záznamy: 11 - 31 ze 97
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Aktuality

Projekt podpořen Ústeckým krajem